Okunma

Cep Telefonlarına Dehşet Verici Suçlama!


20 Kasım 2010 Cumartesi 10:00
Cep Telefonlarına Dehşet Verici Suçlama!

Stephen King’in son romanlarından “Cep”i okuyan pek çok Shiftdelete.net müdavimi olduğuna eminiz. Stephen King’in tuhaf hayal gücünün eseri olan kitapta cep telefonu kullanıcıları çıldırıyor, beyinlerinde bir değişim meydana geliyor ve Resident Evil misali birbirlerini yemeye(gerçek anlamıyla) başlıyorlardı.

 

                                                     Devra Davis

Amerikalı kanser bilimci Devra Davis, yeni çıkan “Disconnect(Bağlantıyı Kesin)” isimli kitabında ürkütücü bir iddiada bulundu. Davis, şu anki teknolojinin “kanser hücreleri oluşumunu tespit etmekte” yeterli olmadığını, cep telefonuyla geçirilen her dakikanın kanser riskini onlarca kat artırdığını savundu. Hatta farelerle test yapıldığını ve bu iddiaların temeli olduğunu iddia edip, WHO’yu (Dünya Sağlık Örgütü) küresel alarm durumuna geçmeye davet etti.

Dünyanın En Çok Radyasyon Yayan Telefonları

İddiaların doğruluğu veya yanlışlığını gösterecek tek şey, yapılacak daha kapsamlı araştırmalar olabilir. Şu anda, dünya çapında sağlık örgütleri ve hükümetler, 1.60’lık SAR değerini (Elektro manyetik radyasyon oranı) makul kabul ediyorlar. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak ve en çok radyasyon yayan telefonları öğrenmek için, “Dünyanın en çok radyasyon yayan telefonları” haberimizi inceleyebilirsiniz.

 

:: Devra Davis’in fikirleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

 




yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Cep Telefonlarına Dehşet Verici Suçlama!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İddia önemli değil,önemli olan kanıtlamaktır.En iyi bir sav bile kanıtın ancak gölgesi olabilir.

" Cep Telefonlarına Dehşet Verici Suçlama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cep Telefonlarına Dehşet Verici Suçlama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cep Telefonlarına Dehşet Verici Suçlama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "