Okunma

Cep Telefonu Danimarka’da Kanser Yapmaz!


21 Ekim 2011 Cuma 14:26
Cep Telefonu Danimarka’da Kanser Yapmaz!

Teknoloji Bilgilendirme Platformu tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Danimarka’da Kanser Epidemiyolojisi Kuruluşu tarafından yürütülen ve 18 yıl süren bilimsel araştırmanın sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre cep telefonu ile beyin kanseri arasında ilişki bulunamadı.

Cep telefonları ile beyin kanseri riski arasında potansiyel bağlantının araştırıldığı en uzun ve en son çalışmada, uzun süreli cep telefonu kullanıcılarında beyin tümörü ya da herhangi bir kanser çeşidinde artış olduğuna dair kanıt bulunamadı.

Perşembe günü British Medical Journey‘de yayımlanan bilimsel çalışmada 30 yaş ve 30 yaşın üstündeki 358 bin 403 Danimarkalı’dan veri toplandı. Katılımcılar 1995 yılı öncesinde cep telefonu kullanan ve kullanmayanlar olarak ikiye ayrıldılar.

Çalışmada, 1990’dan 2007’ye kadar, merkezi sinir sistemi tümörüne ilişkin 10 bin 729 vakanın rapor edildiği söyleniyor.

Bu çalışmayı oluşturan daha önceki Danimarkalı çalışmalarla birlikte yeni bir çalışma da cep telefonu kullanıcıları arasında kanser belirtisinin arttığına dair bir bulgu olmadığını söylüyor.

Bilhassa, hem uzun süreli kullanıcılarda hem de kısa süreli kullanıcılarda, vücudun cep telefonuna en fazla maruz kalan bölümü olan şakak loplarında beyin tümöründe artış olmadığının saptandığı belirtildi.

:: Bu raporu nasıl yorumluyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Cep Telefonu Danimarka’da Kanser Yapmaz!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Başlık güzel arkadaşlar , “358 bin 403 Danimarkalı’dan veri toplandı” diyorsa Danimarkalılar kanser olmuyor demektir 🙂 Ama kanser yapmaması zararı yok demek değildir, beyninizi kavuruyor bir şekilde. Doğal olmayan bir alan oluşturuyor ve mutlaka etkilirsiniz, elektrik tellerinin manyetik alanı bile insanı etkiliyor beyninin dibindeki telefon mu etkilemiyecek?

 2. desperado64 dedi ki:
  Alıntı ReDo Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Anasayfada ki hatun yapar adamı kanser

  +1531

 3. muratteas dedi ki:
  Alıntı ReDo Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Anasayfada ki hatun yapar adamı kanser

  Tam ben diyordum ki sen demişsin.

 4. ReDo dedi ki:

  Anasayfada ki hatun yapar adamı kanser

 5. muzaffer7 dedi ki:

  Siz yinede en azından karşıdaki aramayı cevaplayıncaya kadar ya da size gelen aramayı açmadan kulağınıza götürmeyin.. En çok enerji yaydığı an ilk çaldırma anı çünkü..

 6. aslanx dedi ki:

  Arkadaşlar
  Yazının başlığına bakarmısınız. Cep telefonu sadece Danimarka’da kanser yapmazda, diğer ülkelerde yapar anlamında yazılmış.
  Cep Telefonu Kanser Yapmaz şeklinde başlık ***** />
  Dikkat çeksin diye, illaki başlığı yanlışmı yazmak lazım.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bana pek inandrici gelmedi

 8. Suicide Veil dedi ki:

  Şimdi böyle derler sonra başka derler. Elektromanyetik alan oluşturan her cihaz insan sağlığı için zararlıdır..

 9. spybot dedi ki:

  Yinede telefonla fazla konuşmayın derim..

 10. raxetul dedi ki:

  Ya aslında bir şeyi bozan bir şeyi düzeltebilir de(bkz: kemoterapi). Beyin tümörüne sebep olsaydı belki kullanarak potansiyel beyin tümörü olacakları hastalıktan koruyacaktı??

" Cep Telefonu Danimarka’da Kanser Yapmaz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cep Telefonu Danimarka’da Kanser Yapmaz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cep Telefonu Danimarka’da Kanser Yapmaz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "