Cep Telefonu Firmaları Nereli?


24 Haziran 2010 Perşembe 15:00
Cep Telefonu Firmaları Nereli?

Cep telefonları hayatımızın demirbaşlarından biri haline geldi. Daha 15 yıl önce onlarsız yaşarken şimdi bu ürünler olmadan sokağa bile çıkamıyoruz.

Peki ama aslında bu telefonları hazırlayan firmalar hakkında neler biliyoruz? Telefon firmalarının nereli olduğunu hiç düşündünüz mü?

Sizin için ülkemizde en çok kullanılan telefon firmalarını bir araya getirdik.

Nokia


Şu sıralar N8 modeliyle dikkat çeken firma Finlandiye kökenli.

Apple

 

iPhone 4 sayesinde her yerde konuşulan firma Amerika temelli bir firma. Ancak zaman içerisinde çok uluslu bir şirkete dönüştü.

 

Samsung

 

Geçtiğimiz yıldan itibaren telefon üretimine daha fazla önem vermeye başlayan Samsung bir Güney Kore firması. Samsung şu anda akıllı telefon pazarının iddialı isimlerinden…

 

LG


Teknoloji dünyasından mobil sektöre genişlemeye başlayan bir diğer firma ise LG. Güney Kore kökenli firma şu sıralar Chocolate adı altında topladığı telefonlarıyla ilgi görüyor.

HTC

Açılımı High Tech Computer olan HTC, çıkardığı akıllı telefonlarla iPhone’un en büyük rakiplerinden biri oldu. Tayvanlı firma EVO 4G modeli sayesinde oldukça ilgi çekiyor.

Asus

 


Donanım ürünleri üreten firma Apple’a meydan okumak için cep telefonu sektörüne de el attı. Tayvan kökenli Asus Garmin adlı telefonuyla akıllı telefon pazarında ilgi çekti…

Sony Ericsson


İsveç kökenli Ericsson’u satın alan Sony telefon sektöründe etkili bir isim olmuştu. Sony Ericsson Japon ve İsveç’nin ortaklığındaki bir şirket.

Motorola


Cep telefonu sektörünün en iddialı firmalarından biri olan Motorola, 2000’lerin başıyla büyük bir düşüş yaşamaya başlamıştı. Firma 5-6 yıl önce iflasın eşiğine geldi. Ancak Amerika kökenli firma akıllı telefon pazarına yatırım yaparak  küllerinden tekrar doğdu.

RIM


Esas adı RIM olmasına rağmen firma Blackberry marka telefonlarıyla hatırlanıyor. Kanadalı firma iPhone’un en büyük rakibi olan ürünlerin üreticisi.

Microsoft


Yazılım sektöründen tanıdığımız firma Apple’a rakip olmak için mobil pazara giren şirketlerden biri. Windows Mobile işletim sistemi sayesinde takip ettiği pazarın boşluklarını iyi bilen Microsoft Kin One’la bu konulara yatırım yaptı. Amerika kökenli olan firma şu anda çok uluslu bir oluşuma sahip.

Toshiba


Teknoloji sektöründen tanınan Japon firma mobil pazara da yatırım yapmaya başladı.

HP Palm


Akıllı telefon konseptinin fikir babalarından olan Palm başarısız pazarlama stratejisi nedeniyle pazarda rakipleri kadar etkin olamadı. Geçtiğimiz ay HP tarafından satın alınan firma mobil pazara etkili bir geri dönüş yapmayı planlıyor. HP ve Palm Amerika kökenli firmalar.

:: Bu firmalar arasında en çok hangisinin ürünlerini tercih ediyorsunuz? Kökenini merak ettiğiniz başka firma var mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cep Telefonu Firmaları Nereli? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cep Telefonu Firmaları Nereli? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cep Telefonu Firmaları Nereli? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!