Cep telefonuyla ne kadar konuşuyoruz?


01 Aralık 2017 Cuma 09:00
Cep telefonuyla ne kadar konuşuyoruz?

Akıllı telefonlarımızla vakit geçirmeyi gerçekten de seviyoruz. Artık internetin birincil öncelik haline gelmesiyle, insan telefon aramalarında düşüş olacağını düşünüyor. İşin aslı ise bambaşka. Türkiye bu yılın ikinci çeyreğinde kişi başına 441 dakikalık aylık mobil kullanım süresiyle, ortalama 251 dakika konuşma süresinin olduğu Avrupa’da, en çok mobil konuşma yapan ülke oldu.

Akıllı telefon almak isteyenlere en iyi fırsatlar Alerabat’ta!

Türkiye cep telefonu ile konuşmada Avrupa’yı solladı!

Ajans Press’in medyadan edindiği bilgilere göre Türkiye 441 dakikalık mobil kullanım süresiyle, en yakın rakibi Makedonya’ya(295) 146 dakika fark atarak Avrupa şampiyonu oldu. Ayrıca, Türkiye 2012 yılından beri Avrupa’da en çok mobil konuşma yapan ülke konumunda bulunurken, Türkiye’yi 295 dakikayla Makedonya, 271 dakikayla İtalya, 270 dakika ile de Romanya takip etti.

cep telefonu

2017 yılının ikinci çeyreğinde mobil trafik 63,84 milyar dakika olurken, sabit trafik miktarı ise 1,91 milyar dakika olarak gerçekleşti. Gerçekleşen konuşma trafiğinin yüzde 93,2’sini mobilden yapılan konuşmalar oluşturdu.

Yapılan bu medya analizine göre, cep telefonları yıl içerisinde 32 bin 547 habere konu olduğu da belirlendi. Son yıllarda elimizden düşürmediğimiz cep telefonları teknoloji bağımlılığının bir numaralı göstergesi olarak kabul ediliyor.

Çünkü 6 saatten fazla mobil cihazları kullanıyor olmamız, telefona bakmak için uyanmamız ve tuvalete dahi cep telefonlarıyla gitmemiz medya üzerinde birçok habere konu oldu. Sosyal ağlar ise cep telefonu kullanımın artmasındaki en önemli faktör olarak göze çarptı.

:: Günde kaç saatinizi cep telefonuyla geçiriyorsunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Cep telefonuyla ne kadar konuşuyoruz?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  bir de ne konuştuğumuzu bilsek, katıla katıla güler bir de bunu mevzu yapıp katılmaya ve hiç bir şey olmamış gibi konuşmaya devam ederiz.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  en uzun 2 dakika… kaç dakika konuşulur ki?

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizlerde zaten telefon hastalığı var 😀 ben kabul ediyorum. Hem yeni telefon alma bakımından hemde konuşma bakımından :))

" Cep telefonuyla ne kadar konuşuyoruz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cep telefonuyla ne kadar konuşuyoruz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cep telefonuyla ne kadar konuşuyoruz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!