Okunma

Cep Telefonu Pazarında Son Durum


30 Ekim 2009 Cuma 23:32
Cep Telefonu Pazarında Son Durum

Yaşanan ekonomik krizin yaralarını sarmaya çalışan cep telefonu sektörü, bunu yavaş yavaş başarmaya başlamış gibi gözüküyor. Açıklanan üçüncü çeyrek sonuçlarına bakıldığında, satışa çıkan ürün sayısında geçtiğimiz çeyreğe göre %5,6, geçen sene aynı döneme göre %6′lık bir düşüş gözlemlendi.

Nokia pazardaki liderliğini koruyor

Krizin ardından yaşanan düşüşün yavaşlaması bu sektördeki tüm markalar açısından iyi bir olay. Uzmanlar bu trendin önümüzdeki çeyrekte de sürmesini beklediklerini söylüyorlar. Ancak henüz tam anlamıyla bir toparlanma için vakit olduğu belirtiliyor. Pazarda Nokia %1’lik düşüşe rağmen %37,8 ile liderliğini korurken, ikinci sırada %21 ile Samsung, üçüncülükte ise %11 ile LG bulunuyor. %4,9 ile Sony Ericsson ve %4,7 ile Motorola dördüncü ve beşinci sıradalar.

:: Cep telefonu piyasası sizce kendini ne zaman tam olarak toparlayacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cep Telefonu Pazarında Son Durum konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cep Telefonu Pazarında Son Durum ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cep Telefonu Pazarında Son Durum ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "