Okunma

Taksitle telefon alacaklara büyük müjde! (VİDEO)


27 Kasım 2018 Salı 19:40
Taksitle telefon alacaklara büyük müjde! (VİDEO)

Şu sıralar cep telefonu almak isteyenlere müjdeli bir haberimiz var. Bugün yapılan resmi açıklama ile birlikte cep telefonu taksit sayısı artırıldı. İşte detaylar!

Cep telefonu taksit sayısı artırıldı!

Resmi Gazete üzerinden yapılan duyuru ile birlikte cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullanılan kredilerin taksit sayısı artırıldı. Bizde sizleri için bu değişikliği bir video ile anlattık ve elimizden geldiğince açıklamaya çalıştık. İyi seyirler!

Duyuru göre artık taksit sayısı; tablet ve bilgisayar satışlarında altıyı, fiyatı 3,500 TL‘ye kadar olan cep telefonu satışlarında 12′yi, bu fiyatın üzerinde olan cep telefonu satışlarında ise 6‘yı aşamayacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘nun (BDDK) akıllı telefon, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesine ilişkin yönetmeliği Resmi Gazete’de bugün yayımlanarak yürürlüğe girdi.

31 Ocak 2019 tarihine kadar geçerli olacak!

Buna göre Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliğin 12/A maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “akıllı telefon, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı aşamaz” ibaresi “tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk Lirasına kadar olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 12 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk lirasının üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı aşamaz” şeklinde değiştirildi.

Aynı yönetmeliğe geçici madde eklenerek, “Fiyatı 3 bin 500 Türk lirasının üzerinde olan akıllı telefon alımı amacıyla kullandırılan kredilerde 6 ay olan vade sınırı 31 Ocak 2019‘a kadar 12 ay olarak uygulanır” ifadelerine yer verildi.

Cep telefonu taksit sayısı

Bugün yaşanılan gelişmeleri değerlendiren Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği’nin (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, ise yapmış olduğu açıklamada;

“Sektörümüzde döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar neticesinde maliyet artışları yaşandı. Bu durum 2018 yılında yükselme eğiliminde olan sektörümüzde daralmaya sebep oldu.

Sektör temsilcileri olarak bu daralmayı aşmanın yöntemleri üzerinde çalışırken, 1 Eylül 2018 itibari ile BDDK’nın uyguladığı taksit kısıtlama kararı ile sektördeki taksit sayısı 36 aydan 6 aya indirildi ve sektörde maalesef yüzde 40 civarında daralma yaşadık. Yeni alınan kararla taksit sayısının kademeli olarak 12 aya çıkartılmasını olumlu karşılıyoruz. Daralan sektöre nefes olacağını ve istihdam kayıplarını önleyeceğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi!
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

61 yorum - “Taksitle telefon alacaklara büyük müjde! (VİDEO)”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Peki Taksit farkı faiz’i OlacK mı..?
  Yoksa Faizi olmayacak mı..?
  Bütün Banka’lar
  kredi Karta ve Banka kart’larına özel 4//6/9 taksit taksit Uygulaması var ama Bütün Fırsat’çı Telefoncu’lardan Tut Ta Türkcell Vodafone Türktelekom hepsi sanki anlaşmış Telefon almak istiyorsun
  Ama o Taksit’lerle Alamıyorsun Neymiş banka Faiz’siz Taksit yapmıyormuş
  Sana telefon mı lazım 4/6/9 Taksit
  Telefon var ama en az 4.taksit’e 60 70 tl farkı var diyorlar

  1. Anonim dedi ki:

   Aynen katılıyorum

" Taksitle telefon alacaklara büyük müjde! (VİDEO) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Taksitle telefon alacaklara büyük müjde! (VİDEO) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Taksitle telefon alacaklara büyük müjde! (VİDEO) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "