Okunma

Akıllı Telefon Pazarı Ne Durumda?


20 Nisan 2009 Pazartesi 09:26
Akıllı Telefon Pazarı Ne Durumda?

Teknolojinin gelişmesiyle cep telefonlarının sadece konuşturmaktan çok daha fazlasını sunduğu sanırız herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Bu gerçek, satılan tüm telefonlar içerisinde akıllı cep telefonlarının payının giderek arttığını da gösteriyor. Samsung’un konuyla ilgili tahminleri 2009’un tamamında 170 milyon adede ulaşacağı yönünde. Bu sayı, pastadan yüzde 14’lük bir payı kaptıklarını da gösteriyor.


Samsung akıllı telefonları yakında OLED ekranla görürsek şaşırmamak gerek.

Üç yıl sonrasına, yani 2012’ye yönelik öngörülere baktığımızda ise, 2009 için bahsedilen 170 milyon adedin tam 500 milyona çıkacağı tahmin ediliyor. Toplamda yüzde 29’luk pay anlamına gelen bu oran, zaman içerisinde işi sadece konuşturmak olan telefonların tercih edilmekten uzak olacağını da işaret ediyor.

Telefonlarda Yeni Trend

Geçtiğimiz günlerde cep telefonu ekranı üretimi için işbirliğine giden Samsung Electronics ve Samsung SDI, bu alanda bir sonraki adımın OLED ekranda olduğunu açıklıyor. Şu sıralar ülkemizde yeni LED TV’leri ile boy gösteren Samsung, 2013 yılında satılan tüm cep telefonu, dijital fotoğraf makinesi, navigasyon cihazı ve dijital medya oynatıcılarının yarısında OLED ekran kullanılacağını iddia ediyor.

:: Telefonlar reklamlardaki gibi sadece ekrandan ibaret hale gelir mi?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Akıllı Telefon Pazarı Ne Durumda? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Telefon Pazarı Ne Durumda? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Telefon Pazarı Ne Durumda? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "