Ceplere Özel Güvenlik Çözümü


03 Ağustos 2010 Salı 10:35
Ceplere Özel Güvenlik Çözümü

Zararlı yazılımlar, bilgisayarların olduğu kadar akıllı telefonların da önemli bir sorunu. Her ne kadar üreticiler düzenli olarak yayınladıkları güncellemeler ile açıkları gideriyor ve sistemin daha stabil bir yapıya kavuşması adına tüm olanaklarını kullanıcıların hizmetine sunuyor olsa da tam manasıyla bu konunun yeterli olduğunu söylemek pek de olanaklı değil. Bu nedenle iyi bir güvenlik çözümü kullanmak yeri geldiğinde hayat kurtarıcı olabilir.

 

Bu konuda en köklü ve en başarılı firmalardan biri olan NetQin, yeni bir mobil güvenlik paketini duyurdu. Tüm özellikleri ile ücretsiz olarak kullanılabilen yazılım yeni sürümde görsel anlamda çok daha başarılı bir yapıya kavuşmuş durumda. Ayrıca dokunmatik ekran için optimize edilen arayüz de yazılımın önemli bir eksiğini kapatıyor.

Uyumlu Sistemler

NetQin Mobile uygulamasını indirmek için buradaki bağlantıya giderek telefonunuz ile uyumlu dosyayı çekmeniz gerekiyor. Yeni sürüm Symbian, Windows Mobile ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

 

Dil Seçenekleri

Uygulamanın kurulum ekranında 7 farklı dil seçeneği görüyoruz ancak ne yazık ki Türkçe mevcut değil.

 

Güncelleme

Kurulumun ardından uygulama otomatik olarak çalışmaya başlıyor ve güncelleme için sizden sunucuya bağlanma onayı istiyor.

 

Veri Tabanını Güncellemesi

Uygulama her ne kadar 11 KB gibi oldukça küçük bir güncelleme verisi çekiyor olsa da bu veriyi veri tabanına yazarken bir hayli zorlanıyor. Nokia N97 bunun için bizi 3 dakika gibi bir süre bekletti.

 

Güncelleme Onayı

Güncellemenin başarılı olduğuna dair ekrana gelen yazı bu şekilde.

 

Virüs Taraması

NetQin sistemde derinlemesine bir tarama yapma konusunda bir hayli başarılı ve hızlı. Sistem klasörleri dahil tüm birimler NetQin’in kontrolünden geçiyor. Ayrıca zip, sisx gibi arşivlenmiş paketler de açılarak tek tek kontrol ediliyor.

 

Güvenlik Duvarı

Yazılımın başarılı bir güvenlik duvarı da mevcut. Buradan ayrıca aylık bazda çektiğiniz veri transferini görebilmeniz de mümkün

 

Otomatik Başlayan Uygulamalar

Uygulamanın dikkat çekici bir başka yeteneği ise Auto-start apps bölümü. Bu kısım sayesinde sistemdeki otomatik olarak başlayan yazılımları kontrol altına alabilmek olanaklı hale gelmiş.

 

İlk Yardım Seçeneği

Ana ekranda yer alan first aid adımını tıkladığınızda ise sof format dediğimiz sıfırlama işlemi telefona otomatik olarak uygulanıyor.

 

System Manager Sekmesi

System Manager sekmesi telefonun durumuna dair bilgi vermek amacıyla hazırlanmış bir alan. Buradan uygulamaya dair bilgilerin yanı sıra otomatik başlayan yazılım sayısı, çalışan işlem parçacığı yüklü uygulama adedi gibi verilere de ulaşabilmek mümkün.

 

Telefon Durmu

Görselde de görüldüğü gibi cihazımızda an itibariyle 143 işlem çalışıyormuş ve yüklü 110 uygulama mevcutmuş.

 

:: Yazılımı beğendiğiniz mi? Kafanıza takılan soruları SDN forumlarında paylaşın.

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ceplere Özel Güvenlik Çözümü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ceplere Özel Güvenlik Çözümü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ceplere Özel Güvenlik Çözümü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  2. 2 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  3. 3 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  4. 4 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  5. 5 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  6. 6 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  7. 7 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  8. 8 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  9. 9 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  10. 10 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik