Okunma

Cepte % 350 Daha Fazla Hız!


22 Eylül 2010 Çarşamba 10:30
Cepte % 350 Daha Fazla Hız!

Nokia’nın Qt teknolojisinin esas geliştiricisi konumundaki Troltech’i satın almasının üzerinden üç yıl gibi bir zaman geçti. Bu süreç içersinde sisteme önemli yenilikler getiren ve ivme kazandıran Nokia, dahası Qt ile ilgili her kesimden insanın takdirini kazanmayı da başardı. Elbette ki asıl amacını da atlamadı Finlandiya’lı üretici. Qt arayüzünü kendi bünyesinde geliştirilen mobil işletim sistemlerini entegre ederek, Symbian ve MeeGo platformlarının çok daha işlevsel bir hale gelmesini sağlamış oldu.

 

Geliştiricilerin çok daha işlevsel ve başarılı mobil yazılımlar hazırlamasına zemin hazırlayan Qt, 4.7 sürümü ile yine çok beğenileceğe benziyor. Kısa bir süre içersinde yayınlanacak olan yeni sürüm, ciddi yenilikleri beraberinde getiriyor.. Özellikle mobil internet konusunda heyecan verici gelişmeler mevcut.

QtWebKit ile sayfaların donanım hızlandırması kullanarak %350 daha hızlı yüklenmesi sağlanmıiş olacak. Açıklanan bir örnekte Facebook’un genel anlamda %67 daha hızlı hale geldiği belirtilmiş. QstaticText fonksiyonu sayesinde web sayfalarında yer alan yazıların iki kat daha hızlı işlenmesine de olanak tanınmış. Yeni sürüme ilişkin detaylar burada yer alan Nokia Qt sayfalarında İngilizce olarak yer alıyor. Bakalım ilerleyen günlerde Qt ceplere ne gibi yenilikler getirmiş olacak.

 

:: Google ilerleyen süreçte Android‘de Qt teknolojisini kullanır mı dersiniz?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/172624-cepte-%25-350-daha-fazla-hiz.html
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cepte % 350 Daha Fazla Hız! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cepte % 350 Daha Fazla Hız! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cepte % 350 Daha Fazla Hız! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "