Okunma

Cepteki Telefonun Sesini Duyma Yolları


18 Mayıs 2012 Cuma 15:19
Cepteki Telefonun Sesini Duyma Yolları

Günümüzdeki cep telefonlarının zil sesi genellikle kendi belirlediğimiz bir mp3 dosyasından oluşur. Telefonunuzun imkanları dahilinde en yüksek ses çıkışını almak istiyorsanız, seçmiş olduğunuz müziğin ses kalitesi en az 256 Kbps olmalı.

Bass’ları Yüksek Olan Parçalardan Sakının

Örneğin bir “Club” tarzı parçayı zil sesi olarak kullanıyorsanız ses çıkışınız otomatikman azalmış demektir. Telefonlar bass sesleri çıkarırken ya kaliteden taviz verirler ya da ses çıkışını düşürürler. Tiz sesler ağır basan müzikler seçmeniz zil sesinizi daha duyulur hale getirecektir.

Telefonlarda titreşim genellikle ya üst tarafta ya da alt tarafta bulunur. Kendi cep telefonunuza göre telefonu cebinize koyma yönünü belirlemelisiniz. Örneğin telefonunuzun titreşimi üst taraftaysa, telefonu tepesi aşağı bakacak şekilde koymanız titreşimi daha fazla duymanızı sağlayacaktır.

Bazı telefonların ses çıkışı telefonun ön yüzündeyken bazıları da arka yüzündedir. Telefonu cebinize koyarken ses çıkışını bacağınıza bakacak şekilde koyarsanız ses çıkışını kapatmış olursunuz ve bu da dışarıdayken sesi duymanızı engelleyebilir.

:: Bu öneriler size yardımcı oldu mu?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Cepteki Telefonun Sesini Duyma Yolları”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çok fazla gereksiz 🙂 Bunları herkes yapıyordur..özellikle hoperlörün yukarı gelme muhabbetini…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  günlük kullanım için yararlı bilgiler, teşekkürler.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bence gereksizdi…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  yardım için teşekkürler 🙂

" Cepteki Telefonun Sesini Duyma Yolları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cepteki Telefonun Sesini Duyma Yolları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cepteki Telefonun Sesini Duyma Yolları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "