Cepten Anlık İleti: IM+


23 Ağustos 2005 Salı 14:00
Cepten Anlık İleti: IM+

Alman Shape Services firmasının ürettiği IM+’In en önemli özelliği geniş aygıt desteği. Yazılımın, Symbian kullanan Nokia S60, S80 ve S90 serileri; Symbian UIQ kullanan Sony Ericsson modelleri, Windows Mobile telefonlar, Windows kullanan Pocket PC’ler, Palm, Java destekli telefonlar ve Blackberry sistemleri için sürümleri bulunuyor. Biz Series 60 bir telefon üzerine kurulumunu ve kullanımını inceledik.

Programın genel kurulum işlemi bittikten sonra simgesinden çalıştırıyoruz. Öncelikle yüzümüze karşı deneme sürümünü çektiğimizi söyleyerek işe başlıyor. Buradan Trial seçeneğini seçerek devam edebiliriz. Aksi takdirde firmaya ödeme yapmamız gerekecektir. IM+’ın bize ilk soracağı soru, bize gönderilen dosyaların saklanacağı yer olacak. Burada telefon hafızası için C:, telefon üzerindeki hafıza kartı için ise E:‘yi seçebiliriz. Eğer telefonunuzda hafıza kartı yoksa tahminen E: seçeneğiniz olmayacak.

Yazılımı ilk çalıştırdığımız zaman, karşımıza çıkacak ekrandan Menu kısmına girerek bağlantı ayarımızı yapmamız gerekiyor. Options > General Settings kısmından Default Access Point (varsayılan erişim noktası) olarak telefonumuzda ayarı bulunan, GSM işletmecimizin ayarını seçmeliyiz.

Ardından kodlama olarak bir sürü seçeneğin arasından UTF-8 veya ISO 8859-9 kodlamalarından bir tanesini seçmemiz yerinde olacaktır. Bu, AOL ve ICQ sistemlerinin Türkçe harfleri düzgün olarak gönderip almasını sağlamaktadır. Bu ayar işleri bittikten sonra ise ana menüden, bağlanmak istediğiniz hizmetin ayarlarına girerek kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekiyor. Ardından dilediğiniz gibi bu servislere GPRS hizmet bedeli karşılığında bağlanabilirsiniz. GPRS erişim ayarlarınız ve hizmet bedelleri konusunda GSM hizmeti aldığınız işletmeciye başvurabilirsiniz.

Yazılımın deneme sürümü olduğunu, kullanmak isterseniz satın almanız gerektiğini tekrar hatırlatalım. Yazılımı PayPal ile ödeme yaparak veya Handango üzerinden satın alabilirsiniz. Ücret 30$.

:: Shape Services‘in indirme sayfasından yazılımın deneme sürümüne ulaşabilirsiniz.

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
14 yıl önce

Çok güzel olmuş.

SDN Okuru
SDN Okuru
14 yıl önce

Turkcell kullanıcıları dikkatine: Programı kurduktan sonra Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak kendi telefonları için ayrı bir Internet bağlantı ayarı almalılar. [B]Aksi takdirde mevcut GPRS ayarları ile bu programı çalıştı*****

" Cepten Anlık İleti: IM+ konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cepten Anlık İleti: IM+ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cepten Anlık İleti: IM+ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!