Okunma

Cepten İnternet İle TV Keyfi


26 Mart 2009 Perşembe 13:20
Cepten İnternet İle TV Keyfi

Hızlanan internet bağlantıları sayesinde daha çok ve kaliteli multimedya içerik sunmak ve sunulan içeriklere ulaşmak artık daha kolay bir hal aldı. Web siteleri de bu ölçüde, bu duruma paralel bir şekilde hızla gelişti. Justintv gibi internet kanalları ise apayrı bir konu.


Next2Friends arayüzü

Burada bahsedeceğimiz program justintv sitesinin mobil versiyonu olarak düşünülebilir. Uygulama mobil cihazınızın dahili kamerası ve mikrofonunu kullanarak ortamdaki görüntü ve sesin programın kendi sitesi üzerinden paylaşılmasını amaçlıyor.

Programı kullanmak için öncelikle bu adresten kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra bu adresten birçok cihazla uyumlu uygulamayı indirebilirsiniz.

Programı indirdikten ve cihazınıza kurduktan sonra bir takım ayarlar yapmanız gerekiyor. Cihazınızdan programı açın ve nickname (kullanıcı adı), password (şifre) alanlarını siteye üye olduğunuz şekilde doldurun.

Daha sonra bu menünün en altında “visibility – görünürlük” ayarı mevcut. Buradan videolarınızı kimlerin görmesini istediğinizi belirleyebiliyorsunuz. İsterseniz herkesin göreceği şekilde ayarlayabilir, isterseniz de sadece arkadaşlarınızın göreceği şekilde ayarlayabilirsiniz.


Artık yayına hazırsınız…

Ayrıca değişik kalite ayarlarıyla kullanacağınız bağlantı birimine en uygun ayarı seçebiliyorsunuz. Tüm ayarlamaların ardından “broadcast now” diyerek yayına başlayabilirsiniz. Bu şekilde izlemesini istediğiniz kişilere kendi profil sayfanızın adresini vererek bir nevi mobil kanalınızdan yayın yapabilirsiniz.

Not: Program tüm Symbian os9.xx, java desteği bulunan cihazlar, Blackberry ve bazı Windows Mobile cihazlarda çalışmaktadır. Sadece Nokia N82 ile denenmiştir. Bu yazı Alabula adlı forum moderatörüzlerimizden biri tarafından yazılmıştır.

:: Yeni program ile ilgili deneyimlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cepten İnternet İle TV Keyfi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cepten İnternet İle TV Keyfi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cepten İnternet İle TV Keyfi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "