Okunma

CES 2009 Sönük Geçecek


27 Aralık 2008 Cumartesi 12:12
CES 2009 Sönük Geçecek

CES 2009’a gitmeyi planlıyorsanız ve henüz biletinizi almadıysanız, vazgeçmenizde fayda var. Zira Los Angeles Times’a göre, bu yılki CES fuarı ekonomik kriz yüzünden oldukça banal geçecek. Tüm firmaların CES 2009 bütçelerini kısmalarına neden olan kriz, son kullanıcının görmek istediği firmalardaki yetkili isimlerin de fuara katılmak yerine masa başında mesailerine devam etmelerine sebebiyet verecek.

CES 2009 Yoklaması

Fuarın isminde geçen Consumer Electronics, yani tüketici elektroniği pazarının 2008’in son çeyreğinde sadece %0,1 oranında büyüme göstermesi bekleniyor. Bu da pek parlak bir CES 2009 ile karşılaşmayacağımızın diğer ipucu. Bu sebeplerle örneğin Belkin firması daha kısıtlı çalışanla katılım gösterecek, Panasonic‘in alan gösterimleri geçen yıla oranla çok daha tekdüze olacak, Cisco tanıtım alanına bile girmeyecek. Kısacası CES, geçtiğimiz yıllardaki gibi eğlenceli bir fuar olmaktan çıkıp, herkesin “ekonomik kriz bizi de vurdu azizim” şeklinde yakınacağı devasa bir kıraathane modeline bürünecek.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “CES 2009 Sönük Geçecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Kriz CES’i bile vurdu 🙁

" CES 2009 Sönük Geçecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CES 2009 Sönük Geçecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CES 2009 Sönük Geçecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "