Okunma

CES 2011’de Bir Bomba Daha


11 Ocak 2011 Salı 18:30
CES 2011’de Bir Bomba Daha

National Instruments isimli bir Amerikan firması, oyun dünyasına bomba gibi düşecek bir gelişmeye açıklık getirdi. Las Vegas’ta düzenlenen organizasyonda, “Gözle oyun kontrol sistemi” tanıtıldı.

Prototipin yapabildikleri zekice. Oyun sırasında, yüzünüzle sağı, solu mu incelemek istiyorsunuz?

 

Düşmana Dikkat

Yoksa arkanızdan bir düşman yaklaştığını mı hissettiniz. Yüzünüzde, göz altına yapıştırılan aparat sayesinde arkanıza bakın. İşte, her şey bu kadar kolay. NES sistemi ile yapılan denemeler de başarılı oldu. Bir de, böyle bir ürünün Kinect ile ortak çalıştığını hayal edin. Muhteşem bir oyun deneyimi olacaktır.

http://www.youtube.com/v/4j2kw5MJK24?fs=1&hl=en_US

Bunlar, şimdilik temenni olsa da, yakında gerçekle de buluşabilir. İlginç mi ilginç aksesuarın, yıl içinde satışa sunulması bekleniyor.

:: İlginç arabirim hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CES 2011’de Bir Bomba Daha konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CES 2011’de Bir Bomba Daha ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CES 2011’de Bir Bomba Daha ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "