CES 2018 akıllı şehirlere ev sahipliği yapacak


19 Aralık 2017 Salı 10:08
CES 2018 akıllı şehirlere ev sahipliği yapacak

Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2018 teknoloji fuarının önemli gündem konularından biri akıllı şehirler olacak. 10 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan Smart Cities oturumu çok önemli konuğu ağırlayacak.

CES 2018 Smart Cities oturumu büyük bir konuk ile gerçekleşecek

2018 yılının ilk ayı teknoloji tutkunları için önemli bir tarih. Yeni yılı yeni teknolojilerle karşılamamızı sağlayan CES 2018 fuarı, bu yıl akıllı şehirler kavramı için de önemli bir yere sahip. 10 Ocak’ta Westgate, Level 1, Pavilion 9’da düzenlenecek olan Smart Cities etkinliği, Birleşik Devletler Ulaştırma Bakanı Elaine Lan Chao’nun da katılımı ile gerçekleşecek.

Ulaştırma Bakanı Chao, Consumer Technology Assocaition CEO ve Başkanı Gary Shapiro ile birlikte akıllı şehirlere dönüşüm ve ulaşımı daha güvenli hale getirme gibi konular hakkında açıklamalar yapacak.

Bakan Chao, yeni teknolojilerin Amerikan halkının seyahat deneyimlerini tamamen değiştireceğini belirtiyor. Ulaştırma Bakanlığı olarak, yeni teknolojileri milyonlarca insana ulaştırıp,  güvenli bir ulaşım için odaklandıklarını ifade ediyor.

Akıllı şehirler hakkında ise 2050 yılını hedefleyen önemli tahminler yapılıyor. Bu tahminlere göre dünya nüfusunun %70’e yakın bir kısmı şehir hayatında olacak. Büyük şehirlerin 2020 yılına kadar akıllı şehirler için yapacağı harcamaların ise toplamda 34.35 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Akıllı şehirler, akıllı ulaşım, akıllı enerji ve tüketim, halka açık alanlarda güvenlik, sağlık, veri güvenliği ve analizi, yapay zeka ve siyaset gibi konuları kapsayan oldukça geniş bir kavram.

CES 2018 fuarı da bu teknolojilerin sergileneceği son derece önemli bir fuar olacak. IoT, 5G teknolojileri, sürüş inovasyonları, otonom araçlarla demo sürüşleri gibi fırsatlar katılımcıları bekliyor. 3900 firmanın katılımı ile bu fuarın tıpkı 2017 yılında olduğu gibi heyecan dolu geçeceğini söyleyebiliriz.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CES 2018 akıllı şehirlere ev sahipliği yapacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CES 2018 akıllı şehirlere ev sahipliği yapacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CES 2018 akıllı şehirlere ev sahipliği yapacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  2. 2 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  3. 3 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  4. 4 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  5. 5 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  6. 6 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  7. 7 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  8. 8 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  9. 9 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  10. 10 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?