CES 2021 corona virüs için kararını açıkladı


03 Haziran 2020 Çarşamba 21:30
CES 2021 corona virüs için kararını açıkladı

Dünyanın önde gelen teknoloji fuarlarından olan CES 2021, corona virüs açıklamasını yaptı. İçinde olduğumuz yılda, 7 Ocak ve 10 Ocak tarihinde gerçekleşen fuar, gelecek yıl için de planları şimdiden yaptı. Fuarın geleceği, corona virüsü nedeniyle merak ediliyordu.

Her sene teknoloji firmaları, tanıtmak istediği ve piyasaya sunmaya hazırlandığı ürünleri CES’te dünyaya gösteriyor. Virüs tehlikesi nedeniyle fuarın önümüzdeki sene düzenlenip düzenlenmeyeceği konuşuluyordu. Fuar yönetimi son noktayı koydu.

CES 2021 Las Vegas’ta düzenlenecek

Bir gelenek olarak Las Vegas Convention Center’da düzenlenen fuar, önümüzdeki sene için de aynı yerde düzenlenecek. Ancak ABD’de virüs salgının yüksek tehlike seviyesinde olması fuarın nasıl düzenleneceğini de akıllara getiriyor. Şu anda ABD’de 1.8 milyon corona virüs vakası bulunuyor. Las Vegas’ın bağlı olduğu Nevada eyaletinde ise 8.688 vaka bulunuyor.

Fuarın hem fiziken hem de dijital olarak yapılması düşünülüyor. Geçtiğimiz sene 175 bin civarında ziyaretçi ağırlayan fuar, 980 milyon dolarlık bir etkinlik bir hale gelmişti. Firmaların ürün tanıtımları, firmaların arasında yaptığı anlaşmalar vb. gelişmelerin yaşandığı fuarda akıllı telefon, televizyon, araba, ev eşyaları, robotlar, bilgisayarlar, donanımlar vb. ürünler kendisini gösteriyor.

Fuarın düzenleneceği tarih 6 – 9 Ocak 2021 olarak açıklandı. Ayrıca etkinlik sırasında hijyen kurallarına uyulacağı belirtildi. Her katılımcının maske takacağı belirtilirken, belli zaman aralıklarında temizlik yapılacağı da açıklandı. Ayrıca oturma düzenlerinin de sosyal mesafeye göre belirleneceği, dokunma alanlarının azaltılacağı söylendi.

Virüs salgınından sonra fuarın nasıl bir atmosferde gerçekleşeceği merak ediliyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CES 2021 corona virüs için kararını açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CES 2021 corona virüs için kararını açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CES 2021 corona virüs için kararını açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
  2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
  3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
  4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
  5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
  6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
  7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
  8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
  9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
  10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)