CES 2021 corona virüs için kararını açıkladı


03 Haziran 2020 Çarşamba 21:30
CES 2021 corona virüs için kararını açıkladı

Dünyanın önde gelen teknoloji fuarlarından olan CES 2021, corona virüs açıklamasını yaptı. İçinde olduğumuz yılda, 7 Ocak ve 10 Ocak tarihinde gerçekleşen fuar, gelecek yıl için de planları şimdiden yaptı. Fuarın geleceği, corona virüsü nedeniyle merak ediliyordu.

Her sene teknoloji firmaları, tanıtmak istediği ve piyasaya sunmaya hazırlandığı ürünleri CES’te dünyaya gösteriyor. Virüs tehlikesi nedeniyle fuarın önümüzdeki sene düzenlenip düzenlenmeyeceği konuşuluyordu. Fuar yönetimi son noktayı koydu.

CES 2021 Las Vegas’ta düzenlenecek

Bir gelenek olarak Las Vegas Convention Center’da düzenlenen fuar, önümüzdeki sene için de aynı yerde düzenlenecek. Ancak ABD’de virüs salgının yüksek tehlike seviyesinde olması fuarın nasıl düzenleneceğini de akıllara getiriyor. Şu anda ABD’de 1.8 milyon corona virüs vakası bulunuyor. Las Vegas’ın bağlı olduğu Nevada eyaletinde ise 8.688 vaka bulunuyor.

Fuarın hem fiziken hem de dijital olarak yapılması düşünülüyor. Geçtiğimiz sene 175 bin civarında ziyaretçi ağırlayan fuar, 980 milyon dolarlık bir etkinlik bir hale gelmişti. Firmaların ürün tanıtımları, firmaların arasında yaptığı anlaşmalar vb. gelişmelerin yaşandığı fuarda akıllı telefon, televizyon, araba, ev eşyaları, robotlar, bilgisayarlar, donanımlar vb. ürünler kendisini gösteriyor.

Fuarın düzenleneceği tarih 6 – 9 Ocak 2021 olarak açıklandı. Ayrıca etkinlik sırasında hijyen kurallarına uyulacağı belirtildi. Her katılımcının maske takacağı belirtilirken, belli zaman aralıklarında temizlik yapılacağı da açıklandı. Ayrıca oturma düzenlerinin de sosyal mesafeye göre belirleneceği, dokunma alanlarının azaltılacağı söylendi.

Virüs salgınından sonra fuarın nasıl bir atmosferde gerçekleşeceği merak ediliyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" CES 2021 corona virüs için kararını açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CES 2021 corona virüs için kararını açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CES 2021 corona virüs için kararını açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti