CES 2021 finalistlerini tek tek inceledik (Galeri)


13 Ocak 2021 Çarşamba 15:00

CES’teki en iyi ev ürünleri

Samsung JetBot 90 AI+

Samsung, yeni robotu JetBot 90 AI+’a ev izleme için, evinizi uygulamadan kontrol edebileceğiz video kamerası koyarak, geniş bir kontrol mekanizması sunuyor. Böylece istenmeyen nesnelere karşı robot süpürgenizi uyarabilmeniz mümkün olacak. Engel algılama ve engellerden kaçınma için 3D sensörler ve yapay zeka ile geliştirilmiş LİDAR sensörü bulunan robot süpürge, güvenli bir kullanım sunuyor.

JetBot 90 AI+ ayrıca, her temizlik döngüsünden sonra toz haznesini boşaltmak zorunda kalmamanız için kir birikintilerini tutan bir taban sayesinde kendi kendini boşaltabiliyor. Wi-Fi bağlantısı ve “kullanılmayan bölgeler” gibi bir takım teknik özellikler ile öne çıkan robot süpürgenin fiyatı ise henüz belli değil.

TP-Link Deco Sesi X20

TP-Link’in yeni Deco Voice X20‘si, aynı zamanda akıllı bir hoparlör işlevi görüyor. WiFi 6 standardıyla çalışan Deco, aynı zamanda, evinizin akıllı hoparlörü olacak. WiFi bağlantısını geliştirmek için ideal bir ürün olan Deco Sesi X20 yeni nesil bağlantı teknolojileri barındırıyor.

Ses Tanıma Özellikli LG InstaView Buzdolabı

LG’nin InstaView Door-in-Door buzdolapları her zaman piyasadaki en ileri teknolojiye sahip buzdolabı olma ünvanına sahiptir. İki hızlı vuruşla yanan şeffaf aynalı cam paneli sayesinde kapıyı açmadan hızlıca göz atabildiğiniz buzdolabı bu yılki modelinde, başta ses tanıma olmak üzere birkaç yeni özellik getiriyor. Artık sadece “Buzdolabının kapısını aç” diyerek kapıyı açabileceksiniz.

Samsung Bot Handy

Bot Handy, kabiliyetleriyle oldukça dikkat çekiyor. Bulaşık makinesine kirlileri yerleştiren cihaz aynı zamanda gerektiğinde başka işler de yapabiliyor. CES’in vazgeçilmez teknolojilerinden olan robotlar, boy göstermeye başladı. CES 2021’de ise dikkat çeken ev robotu hamlesi Samsung tarafından geldi.

Sanal etkinliğinde robotunu kısa bir tanıtım videosu ile tanıtan Samsung, farklı dokunuşlar yapmış. Öncelikle Samsung üç yeni robot tanıttı. Bu robotlar evdeki dağınık eşyaları toplayabiliyor. Bunun yanı sıra kişisel asistan olarak da verilen komutları uygulayabiliyorlar. Robotlardan şu anda yalnızca birisi ABD’de satışa çıkacak. Güvenlik kamerası bulunan bu robot, süpürge işlevi görüyor.

Bu robot yerden daha yüksekte duran nesneleri örneğin bir rafa uzanarak, alabiliyor. Bu ürünlerin cinsine göre de ne kadarlık bir sıkma kuvveti ayarlayacağını biliyor. Yapay zeka ile donatıldığı için oldukça kolay bir şekilde verilen komutları yerine getirdiği aktarılan robotun farklı boyutlar ve işlevlerde kameralara sahip. Farklı bir tasarıma sahip olan bu robot şu an için geliştirilme aşamasında.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" CES 2021 finalistlerini tek tek inceledik (Galeri) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CES 2021 finalistlerini tek tek inceledik (Galeri) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CES 2021 finalistlerini tek tek inceledik (Galeri) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  2. 2 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  3. 3 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  4. 4 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  5. 5 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  6. 6 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  7. 7 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  10. 10 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?