Okunma

Çevre Dostu Philips


08 Temmuz 2009 Çarşamba 12:27
Çevre Dostu Philips

Philips Avrupa televizyonlarının %90’ı, Avrupa Çevre Etiketi Uygulama Kurulu tarafından “çevreye zararsızdır” (Eco-label) sertifikasına layık görüldü. AB Eco-label sertifikası televizyonların; düşük enerji tüketimi, düşük bekleme gücü, 2 yıllık garanti, hiçbir tehlikeli madde kullanılmaması ve kolaylıkla geri dönüştürülmek üzere tasarlanması özelliklerini içeren birçok sürdürülebilir özellikleri onaylanıyor.

Eco-label sertifikası alan ürün grubu 9000 serisi, 8000 serisi ve Aurea’yı kapsayan yüksek performanslı televizyonları içeriyor. Serideki modeller çevreye dost olmanın yanı sıra sınıfının en iyisi görüntü kalitesini ve performansını da ortaya koyabileceğine de işaret ediyor.

AB Eco-label sertifikası alınabilmesi için televizyonların bekleme gücü seviyesinin 0.30 w’dan daha düşük olması gerekiyor. Eco-label’a sahip olan Philips televizyonların büyük bir bölümünün bekleme gücü, gereken seviyeden %50 daha düşük olmak üzere 0.15 vattan az bekleme gücüne sahip. Sertifika alan televizyonlar kurşun gibi tehlikeli maddeler içermezken, kolay geri dünüştürülecek şekilde tasarlanıyor.

:: TV alırken enerji tüketimine dikkat eder misiniz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çevre Dostu Philips konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çevre Dostu Philips ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çevre Dostu Philips ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "