Okunma

Çevreci Sony Ericsson Naite


05 Haziran 2009 Cuma 08:38
Çevreci Sony Ericsson Naite

Naite, Sony Ericsson’un GreenHeart stratejisi doğrultusunda geliştirerek sunduğu ilk telefonlardan birisi. Çevreci modelin kullanım kılavuzu kağıt olarak değil, elektronik olarak cihazın içerisinde yüklü olarak bulunuyor. Böylece hem yüzde 90 kağıt tasarrufu sağlıyor hem de telefonunuzdan istediğiniz an istediğiniz yerde ürünle ilgili bilgi alabilmenize imkan tanıyor. E-kullanım kılavuzu ürünü daha kompakt bir ambalaj içerisinde sunmayı da mümkün kılıyor.

Yüzde 50 geri dönüştürülebilen plastikten üretilen Naite, pazardaki ilk düşük-güç sarfiyatlı şarj cihazı ile de çevreci yönünü güçlendiriyor. Tüm bu yenilikçi özellikleri sayesinde Naite’nin karbondioksit ayak izi yüzde 15 düşürülmüş oluyor.

Naite, en çok sevdiğiniz uygulamalara, İnternet, mesaj, takvim veya kontaklara tek bir hareketle giriş sağlıyor.  İnternette hızlı dolaşım ve Google’da arama yapmak için tek bir tık yeterli. Görüntülü konuşma fonksiyonu ise, aile ve arkadaşlarınızla yüz yüze konuşma fırsatı sunuyor.

Naite EcoMate uygulamasıyla da çevreci kimliğini destekliyor. Uygulama sayesinde araba kullanmak yerine yürüyerek katettiğiniz mesafe boyunca ne kadar karbondioksit tasarrufu yaptığınızı görebiliyorsunuz. Sony Ericsson Naite’nin 2009 sonunda piyasada olması bekleniyor. 

Sony Ericsson Naite

E-posta ve mesaj ile kesintisiz iletişim
HSDPA, yüksek hızlı tarama&yükleme
Fotoğraf çekimi ve paylaşımı ya da görüntülü aramayla yüz yüze konuşma
Aktif masaüstü ve interaktif takvim
Geri dönüşümlü plastik, çevre dostu ambalaj ve düşük güç sarfiyatlı şarj cihazı.

 

:: Sony Ericsson Naite hakkındaki düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Çevreci Sony Ericsson Naite”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    iyimiş be ne güzel

" Çevreci Sony Ericsson Naite konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çevreci Sony Ericsson Naite ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çevreci Sony Ericsson Naite ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "