Okunma

Çevreye En Çok Duyarlı Marka Hangisi?


31 Ekim 2010 Pazar 11:00
Çevreye En Çok Duyarlı Marka Hangisi?

E-waste adı verilen elektronik cihaz çöplüğü tüm dünyada artık çok önemli bir çevre sorunu haline gelmeye başladı.

Bilgisayar üreticileri her ne kadar üretim süreçlerinde belli standartları yakalamak zorunda kalsalar da oluşan elektronik çöplük her geçen gün büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. (Doğa İçin Bir Adım: Green ASUS)

Electronics Take-Back Coalition adlı bir çevre koruma örgütü belli aralıklarla yayınladığı geri dönüşüm raporunun yenisini hazırladı.

 

Elektronik cihaz çöplüğü giderek büyüyen bir çevre sorunu oldu

 

Dell Liderliğe Oturdu

Bilgisayar üreticilerine, geri dönüşüm merkezi sayısı, kullanılan geri dönüşümlü malzeme miktarı ve geri dönüştürülen ürün miktarı açısından not veren kurumun listesinde Dell liderliğe oturdu.

İki senedir geri dönüşüm üzerine yaptığı çalışmaların meyvesini alan Dell’den sonra ikinci sırada B- ile Samsung yer aldı.

Uzun bir süredir liderliği kimselere kaptırmayan Apple ise bu sene ancak C+ notuna layık görüldü.

:: Eski elektronik cihazlarınızı geri dönüşümde kullanıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çevreye En Çok Duyarlı Marka Hangisi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çevreye En Çok Duyarlı Marka Hangisi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çevreye En Çok Duyarlı Marka Hangisi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "