Okunma

Çevreyi Ne Kadar Koruyorlar?


21 Şubat 2008 Perşembe 22:00
Çevreyi Ne Kadar Koruyorlar?
Avrupa’daki bilişim teknolojileri yöneticilerinin çoğunun, Lenovo‘nun AMD ile birlikte yaptığı araştırmaya göre ‘Çevreyi Koruma Bilinci’ oldukça yüksek. Ancak aynı çoğunluk, çevre ile ilgili yasal düzenlemelerden bihaber durumda.

Lenovo ve AMD tarafından 2008 Ocak ayında yapılan araştırma; İngiltere, Fransa ve Almanya’daki, 500 – 2500 çalışana sahip orta ölçekli işletmelerde gerçekleştirildi. Araştırmaya, 600’den fazla CIO ve BT yöneticisi katıldı. Ankete katılan Avrupalı BT yöneticilerinin büyük bir çoğunluğu (%82), çevreci olmak işletmeler için büyük yatırım gerektirse de, enerji tasarrufu sağlayan bir ürün için daha fazla ücret ödemekten rahatsız olmayacaklarını belirtti.

Önemli Olan İşlevi

Aynı araştırmadan çıkan bir diğer sonuç ise, Avrupa’daki BT yöneticilerinin karar verme sürecini en fazla etkileyen faktörün işlevsellik olması. Fiyat, enerji verimliliği, tasarım ve marka gibi kriterler ise çoğu ülkede ikinci planda kaldı.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Lenovo
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çevreyi Ne Kadar Koruyorlar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çevreyi Ne Kadar Koruyorlar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çevreyi Ne Kadar Koruyorlar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "