Okunma

Bağlantınızı Verimli Kullanın


02 Kasım 2008 Pazar 16:42
Bağlantınızı Verimli Kullanın

İnternette bir dosya indirirken veya herhangi bir sitede dolaşırken çeşitli veri paketleri alınıp gönderilir. Download ve Upload sırasında veri paketlerinin meydana getirdiği trafik sıkışıklığını cFosSpeed programı ile çözebilir ve internet hızınızda meydana gelen değişikliği çok net bir biçimde görebilirsiniz. Ayrıca online olarak oynanabilen oyunlarda da gözle görülebilen bir hız artışı yakalayabilirsiniz.

Basit Bir Ayarla Yüksek Performans

Program veri paketlerini öncelik sırasına göre alıp gönderme işlemini yerine getiriyor. Böylece ilk olarak önemli paketler işleme alındığı için gereksiz bir veri trafiği yaşanıp internet hızınız bu durumdan olumsuz olarak etkilenmiyor.

Yazılım bilgisayarınıza kurulduktan sonra sistem tepsisinin üzerinde ufak bir pencere olarak işlemlerini sürdürüyor. Bu saydam pencerede turuncu renkli kutunun yanındaki rakam download hızınızı; yeşil kutunun yanındaki ise upload hızınızı gösteriyor. Ayrıca bu ufak pencereye sağ tıklayıp Ayarlar menüsüne geldiğiniz zaman programın otomatik olarak yaptığı işlemleri kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Kullandığınız programların ve protokollerin öncelik sırasını seviyelendirerek belirleyebilirsiniz.


Ekran görüntüsünü tam boyutta görmek için üzerine tıklayın.

cFosSpeed sisteminize kurulduktan ancak birkaç gün sonra tam verimiyle çalışmaya başlayabilir. Veri paketlerinizi ve bağlantınızı tanıyarak en uygun hızı belirleyebilmesi için sisteminizi tanıyıp düzenlemesi gerekmektedir.

Türkçe Dil Desteği

Türkçe dil desteği ile beraber gelen programın bu sürümünü 30 günlük kullanım kısıtlamasıyla indirebilirsiniz. Yazılımı 30 günden sonra da kullanabilmek için 14,90 Euro ödemeniz gerekiyor.

:: Yazılımı indirmek için tıklayın

:: Yazılımla ilgili teknik destek almak için tıklayın.

Bilgi için: cFos Software
Yazan: Mehmet Erdem Yener
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Bağlantınızı Verimli Kullanın”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kullandım faydasını görmedim diyen arkadaşlar bilgisayar bilgilerini gözden geçirsinler derim 😉 flasgette 3 dosya birden inerken internette jet gibi gezebiliyorum bu program sayesinde 😉

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ping öncelik ayarı olmasına rağman düşük ping süresi isteyen internet üzerinden oynanan oyunlarda çoğu zaman problem çıkartıyor. Örnek olarak Quake 3 Arane’da oyun sırasında neredeyse oyunda donma problemlerine kadar sorun çıkartıyor. Testilip onaylanmıştır.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  başlat çalıştıra ***** yazıp zaman ayarlayıcısını 0 ayapmanızda yeterli dicem ama değil bu program daha werimli emeğe saygı …

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ben yıllardır kullanıyorum çok hayrını görmedim ama; online oyunlarda az da olsa fark ettiriyor. Ayarlardan önceliği ping’e vermeniz gerekiyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bence işe yaramayan gereksiz bir prgoram.. Modem üreticelir bunu bence çoktan düşünüp çözm üretmiştir.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu işi zaten xp yapı***** paket sıralayıcı ***** kullanırdım.Gayet guzel ***** hızının artmasıyla pek ihtiyacım kalmadı.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ücretli olduğunu keşke baştan söylesiydiniz bu kadar yazıyı okumak zorunda kalmazdık dimi?

" Bağlantınızı Verimli Kullanın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bağlantınızı Verimli Kullanın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bağlantınızı Verimli Kullanın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "