Okunma

Cherry MX düşük profil RGB tuş anahtarları duyuruldu!


16 Ocak 2018 Salı 14:00
Cherry MX düşük profil RGB tuş anahtarları duyuruldu!

Özellikle PC oyuncuları için mekanik klavyelerin sunduğu performans büyük önem taşıyor. Cherry geliştirdiği yeni mekanik tuş anahtarları ile özellikle ultra ince klavyeler ve taşınabilir bilgisayarlar için önemli bir hamle yapmış durumda. Huzurlarınızda Cherry MX düşük profil RGB tuş anahtarları!

Cherry MX düşük profil RGB tuş anahtarları özellikleri neler?

Yeni Cherry MX tuş anahtarları 11.9 x 15.0 x 15.0 milimetre boyutlarında. Geleneksel MX anahtarlarının ise kıyaslama yapabilmeniz açısından 18.5 x 15.6 x 15.6 milimetre ölçülerinde olduğunu not olarak düşelim. Öte yandan yeni düşük profil RGB tuş anahtarları sadece boyutlarıyla ayrılmıyor.

Cherry MX düşük profil RGB tuş anahtarları

Cherry, yeni tuş anahtarlarının piyasaya altın standart getiren geleneksel anahtarları ile aynı mükemmel çalışma hissini sunduğunun altını çiziyor. Aktivasyon karakteristiklerinin de neredeyse aynı olduğu ancak hareketin 4.0’dan 3.2 milimetreye düştüğü belirtiliyor. Tuşlar yine yüksek hassasiyetli ve uzun ömürlü Gold-Crosspoint teknolojisine sahip. Kendini temizleyen ve korozyona karşı dayanıklı özelliklere sahip teknoloji kalite kaybı olmaksızın 50 milyondan fazla tuş vuruşu garantisi veriyor.

Şirket, düşük profil RGB tuş anahtarlarının ek bir avantaja sahip olduğunu ve daha yüksek anahtarlama frekansları için daha kısa sekme süresi sunulduğunu vurguluyor. Şu an için sadece MX Red seçeneği sunulurken ileriki dönemde diğer seçeneklerin de sunulması bekleniyor.

:: Cherry’nin yeni tuş anahtarı hakkında düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Cherry MX düşük profil RGB tuş anahtarları duyuruldu!”

  1. Wad dedi ki:

    Kardeş tuş mu bu

" Cherry MX düşük profil RGB tuş anahtarları duyuruldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cherry MX düşük profil RGB tuş anahtarları duyuruldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cherry MX düşük profil RGB tuş anahtarları duyuruldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "