Chrome ödeme yöntemleri için önemli yenilik getiriyor


08 Temmuz 2020 Çarşamba 15:30
Chrome ödeme yöntemleri için önemli yenilik getiriyor

En çok kullanılan internet tarayıcılarından olan Chrome, ödeme yöntemleri konusunda kullanıcıların işine yarayacak özelliğe sahip. Bu özellik sayesinde alışveriş kısmında Chrome, kart bilgileri için otomatik doldurma yöntemini kullanıyor.

Kart bilgilerinin otomatik olarak doldurması beraberinde güvenlik sorularını da akıllara getiriyor. Google, kullanıcılara ait kart bilgilerinin güvenliği için önemli bir yeniliği hayata geçiriyor. Bu yöntem mobil cihazlara odaklanmış durumda.

Chrome ödeme yöntemleri daha güvenli olacak

Online olarak sık alışveriş yapan kullanıcılar, kart bilgilerini kaydedilerek hızlı işlem yapılabilmesini sağlayabiliyor. Bunun sayesinde her sipariş adımında kart bilgilerinin tekrardan girilmesine gerek kalmıyor. Ancak bu durum bazı kullanıcılar tarafından doğru bulunmuyor. Çünkü başka kişilerin eline geçen cihazlarda, kolaylıkla bu özelliğin kullanılıp alışveriş yapılabileceği düşünülüyor.

Bunun önüne geçmek isteyen Chrome, ödeme yöntemleri için bir ayar getirdi. Bu ayarla birlikte alışverişler için otomatik doldurulan kart bilgileri, telefon kilidiyle devreye girecek. Böylelikle kart bilgilerinin doldurulması için yüz tanıma, parmak izi ve telefon şifresinin girilmesi gerekecek. Kart bilgileri güvenlik aşamasını geçtikten sonra ilgili yerlere girilecek.

chrome kart bilgileri

Daha önceden kart bilgileri otomatik olarak giriliyor ve sadece üç haneli olan CVC numarasının girilmesi gerekiyordu. Yeni özelliğe dair ayar ise tarayıcı üzerinde Ayarlar > Ödeme Yöntemleri > Ekran Kilidi sekmesinde yer alacak.

Özellik henüz geliştirme aşamasında. Ancak yakın zamanda kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Chrome kart bilgileri için güvenlik özelliğinin Android, Linux, macOS ve ChromeOS cihazlarda kullanılması bekleniyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Chrome ödeme yöntemleri için önemli yenilik getiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome ödeme yöntemleri için önemli yenilik getiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome ödeme yöntemleri için önemli yenilik getiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?