Okunma

Chrome OS Beta’ya Önemli Güncelleme


29 Mart 2015 Pazar 07:00
Chrome OS Beta’ya Önemli Güncelleme

Mevcut Chrome OS beta sürümünü kullananlar çok yakında oldukça büyük bir güncelleme ile birlikte yepyeni özelliklere kavuşacaklar. Chrome Launcher 2.0 sayesinde artık Chrome tarayıcıdaki sekmelerde olduğu gibi bir arayüz söz konusu oluyor. Böylece uygulamaları gösteren alışıldık pencere anlayışından uzaklaşılıyor, hatta bir arama çubuğu geliyor.

Google Now ile entegre edilen Chrome Launcher 2.0, randevularınızı, uçuşlarınızı ve diğer hatırlatılması gereken önemli olayları direkt olarak kullanıcısına bildiriyor. Öte yandan halen uygulama listesine de erişmek mümkün oluyor.

Bu özelliklere ek olarak, yolda olan büyük güncelleme Chrome OS beta sürümüne otomatik olarak bölgesel saat yenilemesi ve şifreli dosyaları da açma özelliği veriyor. En dikkat çekici yenilik ise, güncelleme ile birlikte meşhur Material Design’ın arayüze yerleşmesi. Tabii bu yenileme şimdilik sadece File için geçerli.

Güncellemenin çok yakın bir zamanda geleceği söylenirken, tahminler ise önümüzdeki haftayı işaret ediyor.

:: Chrome OS hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Chrome OS Beta’ya Önemli Güncelleme”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Chrome OS kurulumu ve detaylı incelemesini yapın lütfen

  2. SDN Okuru dedi ki:

    şu chrome os u pcye kurma anlatımı yapın lütfen

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Zaa ilk ben okudum

" Chrome OS Beta’ya Önemli Güncelleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome OS Beta’ya Önemli Güncelleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome OS Beta’ya Önemli Güncelleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "