Okunma

Chrome OS Hakkında Yeni Detaylar


08 Aralık 2010 Çarşamba 08:00
Chrome OS Hakkında Yeni Detaylar

Google, San Fransisco’da düzenlediği bir etkinlikle Chrome OS hakkında detaylı bilgiler verdi.

Yapılan etkinlikte, kurulumu sadece bir dakika sürdüğü gösterilen Chrome OS, tüm ayarları ve temaları cloud üzerinden alıyor. Uyku modundan da neredeyse anında çıkabilen Chrome OS’in ROM üzerine yüklendiği belirtiliyor. (Android 2.3 Hakkında Detaylar)

Çoğu özelliğini internet üzerinden alan Chrome OS’in internete bağlı olmadan da Google Docs gibi bazı uygulamaları kullanılabildiği gösterildi.

 

Chrome tüm ayarlarını ve temalarını cloud üzerinden alıyor

 

Daha Hazır Değil

Google yetkilileri Chrome OS‘in hala tamamlanması gereken noktaları olduğunu da belirttiler. Örneğin hala USB portlarına destek verilmiyor. bunun dışında bazı performans sorunları ve düzeltilmesi gereken ufak hatalar olduğu söylendi.

Merak edilen en önemli konulardan biri olan çıkış tarihi hakkında ise kesin bir bilgi verilmese de Chrome OS‘in 2011’in ortalarında kullanıma sunulacağı belirtildi.

Chrome OS kullanacak ilk ürünlerin Intel tabanlı Acer ve Samsung markalı cihazlar olacağı bilgisi de verildi.

 

:: Chrome OS sizce başarılı olabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Chrome OS Hakkında Yeni Detaylar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome OS Hakkında Yeni Detaylar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome OS Hakkında Yeni Detaylar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "