Chrome OS, yerleşik bir ekran kaydediciye kavuşuyor


18 Şubat 2021 Perşembe 08:44
ABONE OL
Chrome OS, yerleşik bir ekran kaydediciye kavuşuyor

Genellikle ucuz, dayanıklı ve güvenli yapıları ile popülerlik kazanan Chromebook’lar, yerleşik bir ekran kaydediciye kavuşuyor. Ayrıca Chromebook’lar bu yapısı itibari ile okullarda kullanılan popüler dizüstü bilgisayarlar olarak öne çıkıyor.

Google, onları daha da öğrenci dostu yapmak istiyor ve eğitim odaklı ürünlerinde bir dizi güncelleme ile birlikte yeni özellikler duyurdu. Şirket 40 yeni Chrome cihazı vaat etmenin yanı sıra işletim sistemine erişilebilirlik iyileştirmeleri ve yerleşik bir ekran kaydedici getiriyor.

Google, Chromebook’ları daha öğrenci dostu yapmak istiyor

Ekran kaydedici Mart ayına kadar tüm Chromebook‘larda kullanılabilir olacak. Bu özelliğin kullanıcıların bir şeyleri başkalarına nasıl yapacaklarını öğretmesi konusunda kolaylık sağlayacağı düşünülüyor.

Google, 40 yeni cihazın ne olduğuna dair ayrıntıları paylaşmasa da, bunların dönüştürülebilir ve dokunmatik ekran, ekran kalem desteği, çift kamera ve LTE bağlantısı gibi şeyler sunduğunu belirtti.

Ayrıca, aralarından seçim yapabilecek çok sayıda Chromebook olacağından, şirket kullanıcıların kendileri için doğru olanı seçmesi adına yeni bir kılavuz da başlattı.

Erişilebilirlik iyileştirmeleri tarafında ise Google, işletim sistemi için ChromeVox ekran okuyucusunun “geliştirilmiş eğiticiler, ChromeVox menülerini arama yeteneği ve metnin diline göre ekran okuyucunun sesini otomatik olarak değiştiren yumuşak ses değiştirme gibi yeni özelliklere sahip olduğunu” belirtiyor.

Şirket ayrıca ebeveynlerin, çocuklarının okul hesaplarını Family Link ile yönetilen kişisel hesaplarına eklemelerine izin verecek. Bu şekilde, öğrenciler okul hesaplarında evde oturum açabilecek ve ihtiyaç duydukları uygulamaları ve web sitelerini kullanabilirken, ebeveynleri cihaz ve uygulama kullanımı için izinleri yönetebilecek.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
zeki
zeki
14 gün önce

merhaba bu bizi ilgilendirmiyor, ülkemizde yok

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
14 gün önce
Yanıtla  zeki

tamam zeki

" Chrome OS, yerleşik bir ekran kaydediciye kavuşuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome OS, yerleşik bir ekran kaydediciye kavuşuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome OS, yerleşik bir ekran kaydediciye kavuşuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  2. 2 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  3. 3 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  4. 4 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  5. 5 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  6. 6 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  7. 7 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  8. 8 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  9. 9 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  10. 10 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık