Okunma

Chrome OS’in Size İhtiyacı Var!


10 Temmuz 2009 Cuma 07:41
Chrome OS’in Size İhtiyacı Var!

Google, Chrome OS için tam teşekküllü bir çalışma stratejisi izliyor. Aralarında Acer, Adobe, ASUS, Freescale, Hewlett-Packard, Lenovo, Qualcomm, Texas Instruments ve Toshiba‘nın da olduğu birçok firmayla ortaklık anlaşması imzalayan Google, şimdi de yeni bir açık kaynak kodlu yazılım ekibi kuracağını açıkladı. Firma, Android‘te yaptığına benzer olarak, Chrome OS’in kaynak kodlarını açık bir şekilde hazırlıyor. Buna istinaden yeni bir ekip kurmak için kolları sıvadı.

Chrome OS’in kaynak kodları bu yılın ilerleyen zamanlarında yayınlanacak. Ekip, 10 farklı şehirde yaşayan yazılımcılarla birlikte kurulacak. Maalesef Türkiye’den bir şehir bu listede yok, fakat kendinize güveniyorsanız Mountain View, San Francisco, Kirkland, Santa Monica, Reston, Montreal, Aarhus, Londra, St. Petersburg ve Tokyo‘daki yazılımcılarla irtibata geçip şansınızı deneyebilirsiniz.yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Chrome OS’in Size İhtiyacı Var! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome OS’in Size İhtiyacı Var! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome OS’in Size İhtiyacı Var! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "