Okunma

Chrome Yerinde Durmuyor: Chrome 8!


25 Ekim 2010 Pazartesi 08:30
Chrome Yerinde Durmuyor: Chrome 8!

19 Ekim’de Chrome 7’nin kararlı sürümünün çıkmasından sonra, 21 Ekim’de Chrome 8‘in geliştirme çalışmalarına başlanması, Google’ın ne kadar sıkı çalıştığını gösteriyor.

Firefox 4.6b ve Internet Explorer 9.0.7930 Beta sürümleri henüz yayımdayken, Google Chrome iki sürüm yükseldi.

 

8’inci sürümünde JavaScript geliştirmelerine yüklenen ve daha iyi Java performansı edinmek için “V8 JavaScriptMotoru” kullanmaya başlayan Chrome, bu sayede hızına hız kattı.

Chrome 6’da görsel olarak sadeleştirmeye giden Google, bu sürümünde “yeni sekme”lerde daha sade bir görüntü bizi karşılıyor. Kullanmaya başladıktan sonra diğer tarayıcılarla arasındaki hız farkı kendini hissettiriyor. Chrome Frame ile ilgili de çeşitli yeniliklere gidildi. Yeniliklerin hepsine buradan ulaşabilirsiniz.

 

:: Google Chrome’dan memnun musunuz? Sizce tarayıcının ne gibi yeniliklere ihtiyacı var?

Yazar: Ayhan Sipahi
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Chrome Yerinde Durmuyor: Chrome 8! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome Yerinde Durmuyor: Chrome 8! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome Yerinde Durmuyor: Chrome 8! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "