Chromebook laptoplar için yeni bir özellik geliyor


01 Temmuz 2019 Pazartesi 08:00
Chromebook laptoplar için yeni bir özellik geliyor

Chromebook laptoplar, hatırlanacağı üzere, Acer ile kendisinden söz ettirmeyi başarmıştı. Google’ın dizüstü bilgisayarı, Android Oreo ile gelen ve çok beklenen bir özelliğe kavuşmak üzere. Bu fonksiyon, LineageOS gibi özel ROM’ların dahi desteklediği, Android Open Source Project (AOSP) sisteminde uygulanması çok uzun sürdüğü için çok önemli bir özellik ve oldukça da şaşırtıcı.

Chromebook laptoplar ile çalışmak artık çok daha kolay

Bilindiği üzere Bluetooth sistemindeki pil göstergesinin kontrol edilebilmesi oldukça önemlidir. Zira Bluetooth kulaklığınızı daha ne kadar kullanabileceğinize dair elde edebileceğiniz bir bilgi, gününüzü daha işlevsel bir gün haline getirebilir. Bununla birlikte, Bluetooth pil göstergeleri yaklaşık iki yıldır AOSP altyapısında mevcut iken, Google’ın sahip olduğu işletim sistemi Chrome OS’da böyle bir yapı bulunmamaktadır.

Chromebook laptoplar

Bu eksikliği gören Google, Chromebook model laptopların, yakında, Bluetooth sisteminin pil seviyesini göstereceğini ifade etti. Şu an için deneme aşamasında olan bu yazılımı, eğer Chrome OS bazlı ve Chrome’un “Canary” kanalına bağlı bir Chromebook dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, siz de test edebilirsiniz. Bluetooth pil göstergesini etkinleştirmek için adres çubuğuna şunu yazın: chrome://flags/#show-bluetooth-device-battery

Chromebook model laptoplar

Chromebook dizüstü bilgisayar

İlgili özelliğin tam sürümü konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Alınan bilgilere göre bazı bilgisayarlarda bu özellik henüz çalışmıyor.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Chromebook laptoplar için yeni bir özellik geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chromebook laptoplar için yeni bir özellik geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chromebook laptoplar için yeni bir özellik geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S
  2. 2 Note 20 serisi geliyor! Canlı yayına hazırlanın Note 20 serisi geliyor! Canlı yayına hazırlanın
  3. 3 Video yağmuruna tutulacaksınız! SDN ofis içi Video yağmuruna tutulacaksınız! SDN ofis içi
  4. 4 Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme
  5. 5 Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video) Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video)
  6. 6 SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler? SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler?
  7. 7 Kadın gözüyle iPhone SE 2020 Kadın gözüyle iPhone SE 2020
  8. 8 Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)
  9. 9 "Uygun fiyatlı" iPhone 8 Plus hala alınır mı?
  10. 10 iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık! iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık!