Okunma

Chromeless İle Kendi Tarayıcını Tasarla


27 Ekim 2010 Çarşamba 07:15
Chromeless İle Kendi Tarayıcını Tasarla

Mozilla Labs, yeni projesi olan Chromeless‘i tanıttı. “Chromeless : HTML, CSS ve JS ile Kendi Tarayıcını İnşa Et” başlığı ile yeni projesini tanıtan Mozilla ekibi, tarayıcıların kişiselleştirilmesi adına büyük bir adımda bulundu. Chromeless, geçerli tarayıcı arayüzünü tamamen kaldırarak kullanıcıların kendi tarayıcılarını JavaScript, HTML, CSS gibi standart web teknolojileri ile tasarlamasını sağlayacak.

 

 

Mozilla Labs, daha önceden Mozilla’nın tasarımı için kullanılan XUL ve XPCOM gibi teknolojiler yerine klasik web teknolojilerini tercih ederek projeyi daha geniş boyuta yaymış durumda. Klasik web sayfası ve web uygulamalarında kullanılan diller sayesinde tarayıcınızı tasarlamanın web sayfası tasarlamaktan farkı kalmayacak.

Buradan projeye dahil olabilir ve siz de kendi tarayıcınızın tasarımını yapabilirsiniz.

:: Chromeless ile Kendi Tarayıcınızı Tasarlayacak mısınız?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Chromeless İle Kendi Tarayıcını Tasarla konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chromeless İle Kendi Tarayıcını Tasarla ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chromeless İle Kendi Tarayıcını Tasarla ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "