Okunma

ChromeOS Kullanıcıları Kandıracak mı?


03 Ocak 2011 Pazartesi 13:50
ChromeOS Kullanıcıları Kandıracak mı?

Son yılların en merak edilen işletim sistemi ChromeOS‘un kullanıcılarla buluşmasına kısa bir süre kaldı. İlk olarak Google‘a ait Cr-48 model dizüstü bilgisayarlarda kullanılmaya başlanacak olan işletim sistemini dünya çapında seçilmiş gruplar ve kişiler test etme imkanı buldu.

Bu kişilerden biri ise Ücretsiz Yazılım Platformu‘nun kurucusu ve GNU‘un mucidi Richard Stallman. Stallman ChromeOS hakkında ilk izlenimlerini açıklarken yeni bir tartışma da başlattı.

Ünlü özgür yazılım uzmanına göre ChromeOS‘un sunduğu bulut yapı kullanıcıların anlamsızca alışveriş yapmasını sağlayacak özelliklere sahip.

ChromeOS Tüketicileri Kazıklayacak mı?

 

 

Bilinçsiz kullanıcıyı hedefleyen bu yapı veri depolamadan yeni özelliklere kadar birçok farklı platformun sürekli satın alınması için oluşturulmuş.

Stallman‘ın eleştirilerine Google tarafından cevap gelmesi ise fazla gecikmedi. Google Yatırımcılık Ürün Müdürü Rajen Sheth eleştirileri yersiz bulduğunu ChromesOS‘un kullanıcı dostu ve basit arayüzlü bir program olduğunu açıkladı.

Sheth, Google olarak bu işletim sistemini çok ciddiye aldıklarını ve zaten şu anda tüm dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan ücretsiz uygulamaları düşününce tüketicilere bir hizmet satmak gibi niyetleri olmadığını da belirtti.

:: Sizce iddialar doğru mu?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ChromeOS Kullanıcıları Kandıracak mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ChromeOS Kullanıcıları Kandıracak mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ChromeOS Kullanıcıları Kandıracak mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "