Okunma

Chrome’un Güvenlik Açığı Kapatıldı


26 Nisan 2009 Pazar 19:32
Chrome’un Güvenlik Açığı Kapatıldı

IBM Rational Application Security Research Group’da çalışan Roi Saltzman, nisan başında Chrome’un önemli bir güvenlik açığının olduğunu duyurdu. Bu açık, JavaScript ile bağlantılı ve zararlı kodları çalıştırmasını sağlıyor.

Cross-Site-Request-Forgery özelliği sayesinde web uygulamaları değişime uğrayıp, zararlı kodlar sayesinde kötü niyetli kişilerin Domain’lere erişmesini sağlıyor.

 

Chrome yeni sürümü ile daha güvenli.

 

Google Chrome Program yöneticisi olan Mark Larson, bu güvenlik açığının farkına varmış olmalı ki 1.0.154.5 adlı sürüm ile bunu düzelttiğini söyledi.

:: Chrome ile ilgili olan deneyimlerinizi paylaşın.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Chrome’un Güvenlik Açığı Kapatıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome’un Güvenlik Açığı Kapatıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome’un Güvenlik Açığı Kapatıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "