Okunma

CIA, Siber Saldırılara Öfke Kustu


10 Haziran 2011 Cuma 17:30
CIA, Siber Saldırılara Öfke Kustu

Ülkemizde de büyük yankı uyandıran sanal saldırılar hakkında, Amerika Birleşik Devletleri’nin en güçlü kişilerinden biri ilginç bir açıklamaya imza attı. CIA başkanı, Amerika’nın bir sonraki Pearl Harbor felaketinin bilişim kaynaklı saldırılardan ortaya çıkabileceğini söyledi.

Sert Karşılık

CIA başkanı Leon Panetta, “İnternet üzerinden, hükümet birimlerimize saldıranlara karşı en ufak bir tahammül göstermeyeceğiz. Savunmamız da karşı saldırılarımız da en sert biçimde gerçekleşecek. Soğuk Savaş bitti ama teknoloji savaşları başladı.” açıklamasını yaptı.

Bilindiği üzere ABD Hükümeti, kısa süre önce internet kaynaklı saldırıları savaş nedeni sayacağını kamuoyuna duyurmuştu.

:: Siber saldırılara, savaş tehdidi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

4 yorum - “CIA, Siber Saldırılara Öfke Kustu”

 1. evowinds dedi ki:

  Hedef Çin ve Rusya…İki ülkenin hackerları gayet iyi iş çıkarıyorlar…Bunun ipucunu verip hazırlık yapıyorlar…

 2. orcnd dedi ki:

  süper bilgisayarların gerçek amaçları ortaya çıkmaya başladı

 3. ktlpby dedi ki:

  vay be amerika 1 2 sene sonra bu saldırıların intikamını bir ülkeden ama hangi ülkeden bilemem intikamını alır ama bir gün abd kalmayacak israil abd yi bitirecek kendilerine çok güveniyorlar heryer çöktü diyebilirim

 4. SDN Okuru dedi ki:

  keşke bu hassasiyeti müslüman ülkelere yapılan zulumlerde,keyfen çoluk cocuk öldürüldüğündede gösterebilsen mr. Amerika!..

" CIA, Siber Saldırılara Öfke Kustu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CIA, Siber Saldırılara Öfke Kustu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CIA, Siber Saldırılara Öfke Kustu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "