CIA’den TikTok kararı! Kanıt bulamadık


08 Ağustos 2020 Cumartesi 15:30
CIA’den TikTok kararı! Kanıt bulamadık

Amerika’da yasaklanması geçtiğimiz günlerde resmen karara bağlanan TikTok için bir CIA raporu yayınladı. Yayınlanan rapora göre Çin hükumetinin uygulama aracılığıyla kullanıcı verilerine eriştiğine yönelik herhangi bir kanıta rastlanılmadığı aktarıldı.

CIA TikTok raporu soru işaretleri yaratıyor

New York Times’ın haberine göre Cuma günü Trump yönetiminin ulusal güvenlik ve gizlilik endişelerini ortadan kaldırmaya yönelik attığı adımın ardından CIA, yayınladığı TikTok raporu ile sosyal medya uygulamasının Çin istihbarat servislerine herhangi bir veri sağladığına yönelik bir kanıta ulaşılamadığı sonucuna vardı. Çin firması ByteDance’a ait olduğu için Çin hükumetinin TikTok üzerinden veri çekmesinin mümkün olduğu sonucuna varan CIA analistleri, yine de bu iddiayı kesin olarak kanıtlayacak bir kanıt bulamadı.

CIA TikTok raporu yayınlandı! Kanıt bulamadık

Öte yandan Trump yönetiminin TikTok’u ABD vatandaşlarının verilerini almakla suçlamıyordu. İddiaların asıl hedefi Çin’in hükümet çalışanlarının konumlarını izleyebileceği, şantaj için kişisel dosyalara erişerek kurumsal casusluk gerçekleştirebileceği endişesiydi. Konuyla ilgili Senatör Mark Warner, TikTok’un güvenlik için büyük sorun oluşturduğunu, ancak telefon ekipmanı üreten Huawei kadar sorun yaratmadığını söyledi.

Perşembe günü Trump, TikTok ve WeChat’i Amerikan şirketlerine satılmadığı halinde 45 gün içinde ülke çapında yasaklamayı kapsayan iki tasarıyı onaylamıştı. Söz konusu adım, Amerika’nın Çinli firmaları kendi internet ve telekomünikasyon altyapısından uzaklaştırmayı amaçladığı Temiz Ağ programının bir parçası olarak görülüyor.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “CIA’den TikTok kararı! Kanıt bulamadık”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Amerikan malı olmayan bütün ürünlere ve yazılımlara kısıtlama getirilecek trump alman otomativ şirketlerinede uyarı göndermişti korona başlamadan önce

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu uygulama milletin ahlakını yerle bir etti lanet olsun böyle uygulamaya

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Huaweinede aynısını yaptı markanın büyüdüğünü görünce yalan söylemeye başladı

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizim mit tiktok ile ilgili araştırma yapsa kıyamet kopar. Söylemedik lerini bırakmazlar. Yok mit işi gücü bırakıp bu işlerimi yapıyor, yok ben açım ölüyorum…

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Trumpın yalanları işte

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Ameriga özgürlükler ülkesi orası çoh gözel Türkiyede özgürlük yok insan hakları yok egonomi çoh kötü acımızdan ölüyoh yaaav, daha son model telefon bile alamuyom hülogg.

" CIA’den TikTok kararı! Kanıt bulamadık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CIA’den TikTok kararı! Kanıt bulamadık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CIA’den TikTok kararı! Kanıt bulamadık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
 2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?