Okunma

İşte CIA’in Anti WikiLeaks Ekibi


22 Aralık 2010 Çarşamba 17:00
İşte CIA’in Anti WikiLeaks Ekibi

Amerikan diplomatları tarafından hazırlanmış binlerce belgeyi sızdıran WikiLeaks sitesi, son bir aydır gündemin en önemli konularından biri oldu. Uğruna devlet liderlerinin bir birlerinden özür dilediği site aynı zamanda sanal bir soğuk savaş başlamasına neden olmuştu.

Siyasetçilerden, gazetecilere ve hatta hacker‘lara geniş bir meslek grubundaki insanları ‘destekçiler‘ ve ‘karşıtlar’ adlı iki gruba bölen site başka bir ilkin yaşanmasını da sağladı.

WikiLeaks‘in yaptığı yayınlar Amerikan tarihinin en büyük sızıntısı olarak tarihe geçerken Washington Post’un haberine göre CIA durumla ilgili özel bir takım oluşturdu.

Şimdiye kadar, anti komunizm masası, anti terör timi gibi isimlerle özel gruplar oluşturan Amerikan istihbarat örgütü CIA ulusal güvenlik meselesi olarak gördüğü WikiLeaks için de aynı uygulamayı başlattı.

 

 

Anti WikiLeaks’in Görevi Ne Olacak?

Tarihte ilk kez bir web sitesini ‘ülke yıkacak kadar tehlikeli’ ilan eden CIA’in oluşturduğu timin ismi ise WikiLeaks Task Force. Kısa adı WTF olan bu özel grubun aslında internet kullanıcıları için komik bir yanı da var.

Argo bir kelimenin kısaltması olan WTF internet jargonunda çok şaşırılan ve ilginç bulunan olayları tanımlamak için kullanılıyor.

WTF‘in temel görevleri, WikiLeaks belgelerinin nasıl sızdığını bulmak ve sitenin yeni belgelere erişimini engellemek olacak.

:: WikiLeaks hareketi sizce susturulabilir mi? Bu olay daha ne kadar büyüyebilir?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/188002-facebook-sizin-icin-haberleri-sececek.htmlYeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İşte CIA’in Anti WikiLeaks Ekibi”

  1. BurakYigit dedi ki:

    Onlar bu işi biraz zor yapar adam bi siteyi kaca bölmüş o belgeler bence hacker lıkla alınmadı bazı kaykaklar tarafında adama teslim edildi bundan adım gibi eminim böle bir güvenligi asabilmek için filmlerdeki gibi olagan üstü bi hacker olması lazım ben adamın hackerlıkla bu belgeleri aldıgına zarre kadar ınanmıyorum CıA gelince Adamalar kendileri bise sanıyorlar bu teknloji sistemi varken ve bu teknoloji dedigim olay geilişebilen bir sistem olduguna göre hiç bi şekilde engellenemez

" İşte CIA’in Anti WikiLeaks Ekibi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte CIA’in Anti WikiLeaks Ekibi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte CIA’in Anti WikiLeaks Ekibi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "