Okunma

Çift Çekirdekli Nano Ne Zaman?


27 Kasım 2008 Perşembe 09:08
Çift Çekirdekli Nano Ne Zaman?

VIA‘nın Nano işlemcisi, her ne kadar Nvidia‘yla olan netbook platformu projesi askıya alınmış da olsa, ilerleyişini sürdürüyor.  X86 uyumlu işlemci,  tek çekirdekli Atom‘u zor durumda soktuktan sonra Intel çift çekridekli Atom için çalışmalara başlamıştı. Görünüşe göre VIA bunun gerisinde kalmayacak çünkü VIA, Nano işlemcisini çift çekirdekli olarak da üreteceğini açıkladı. Diğer taraftan, bu biraz rekabeti öldürücü olacak ama, VIA‘nın, yeni işlemcisi için açıkladığı yol haritasına göre çift çekirdekli Nano, Haziran 2010 için planlanıyor. Öncesinde ise, 2009 sonuna doğru çalışan örnekler sunulacak.

:: VIA neden bu kadar yavaş hareket ediyor?

Bilgi için: VIA
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çift Çekirdekli Nano Ne Zaman? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çift Çekirdekli Nano Ne Zaman? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çift Çekirdekli Nano Ne Zaman? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "