Okunma

Çiftlik Bank’ın son vurgunu ortaya çıktı!


03 Nisan 2018 Salı 12:40
Çiftlik Bank’ın son vurgunu ortaya çıktı!

Türkiye dolandırıcılık tarihine ismini yazdıran Çiftlik Bank olayında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Mehmet Aydın‘ın yurtdışına kaçmadan önce havaalanındaki son görüntüsünün yayınlanmasının ardından bugün de Çiftlik Bank’ın son vurgunu nasıl yaptığı ortaya çıktı.

Çiftlik Bank son vurgunu nasıl yaptı?

Mehmet Aydın, Aralık ayında Çiftlik Bank’ın 11 milyon TL tutarındaki nakitinin bloke edilmesi üzerine soluğu yurtdışında almıştı. Yaklaşık 4 aydır yurtdışında olan Mehmet Aydın’ın koruması Cafer Çolak da Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı soruşturma sonucunda tutuklanan isimler arasında yer alıyordu. Bugün Cafer Çolak, Çiftlik Bank’ın son vurgunu nasıl yaptığını açıkladı.

Çiftlik Bank mağdurlarını daha sinirlendirecek olan bu açıklamalara göre; bloke konulan 11 milyon TL tutarındaki nakit, Mehmet Aydın’ın Bitcoin almak için göndermiş olduğu paraymış. Cafer Çolak; 11 milyon TL‘ye bloke konulmasının Mehmet Aydın’ı üzmediğini çünkü toplanan paraların yanında bu tutarın çok az olduğunu belirtiyor.

Çolak; Mehmet Aydın‘ın son vurgunu yurtdışına kaçmadan 3-4 ay önce yaptığını ve piyasadan en az 200 milyon TL topladığının altını çiziyor.

Çiftlik Bank

Cafer Çolak açıklamasında; “Bitcoin tesisleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın soruşturma başlatmasının ardından kar dağıtımını meşrulaştırmak amacıyla gelir gösterilmesi için kuruldu. Savcılığınızca el konulan 11 milyon civarındaki para bitcoin alımı için gönderilmiş olan para… Bu paranın hesaptan çekilerek bitcoin alımı için kullanılması sürecinde, paranın gönderildiği H. adlı şahıs ile 3 gün boyunca yanyana bulundum. Bu süreç Hamza’nın parayı alıp kaçmasını engellemek içindi. H.’yi hiçbir şekilde tehdit etmedim. Mehmet Aydın bana ‘Parayı alıp kaçmasın, sen süreci takip et’ dediği için işi takip ettim.

Hesaba bloke konulmasıyla ilgili Mehmet Aydın çok tepki göstermedi. Bu meblağlar piyasadan toplanan ve harcanan paraların yanında ufak kalıyordu. Mehmet Aydın’ın talimatıyla, bitcoin tesisindeki cihazlar 10 Şubat 2018’de tesisten söküldü. Bundan önce de 100 cihaz sökülerek satılmıştı. Kime ne kadara satıldığını bilmiyorum. Bana bu tür bilgiler verilmezdi. Ben sadece Mehmet Aydın’ın talimatlarını yerine getirirdim. Geri kalan 550 adet cihaz Mehmet Aydın’ın talimatlarıyla söküldü. Söküm sürecinde ben de oradaydım. Cihazlar kamyona yüklenerek gümrüğe götürüldü. Mehmet Aydın söz konusu paraların tamamını oyuna para yatıran üyelerden topluyordu. Son 4-5 ayda 200 milyon civarında para toplanmıştır. Bu para Kıbrıs’taki ana firmaya gönderiliyordu. Bayiler üzerinden yapılan yatırımlarda ise bu para elden toplanıyordu. Ben de birkaç kere bayilerden bu şekilde para toplayarak Mehmet Aydın’a getirmiştim.” ifadelerini kullandı.

:: Çiftlik Bank’ın son vurgunu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Çiftlik Bank’ın son vurgunu ortaya çıktı!”

  1. melih dedi ki:

    hamza :D:D

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ne olduğu belirsiz insanlara para verirseler böyle olur.

" Çiftlik Bank’ın son vurgunu ortaya çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çiftlik Bank’ın son vurgunu ortaya çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çiftlik Bank’ın son vurgunu ortaya çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "