Okunma

Çin, Bitcoin madenciliğine savaş açıyor!


09 Nisan 2019 Salı 15:01
Çin, Bitcoin madenciliğine savaş açıyor!

Geçtiğimiz dönemin en önemli trendlerinden biri olan kripto para madenciliği, ülkemizdeki popülerliğini neredeyse tamamen kaybetti. Ancak diğer ülkelere baktığımızda bu durumun böyle olmadığı görülüyor. Özellikle Çin gibi ülkelerde Bitcoin madenciliği halen devam ediyor. Ancak; Çin, Bitcoin madenciliğini engellemek için bir operasyon başlattı.

Çin, Bitcoin madenciliği için kararını verdi!

Ortaya çıkan bazı haberlere göre; Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC), Bitcoin madenciliğini yasaklanmak istenen endüstriler listesine ekledi. Bu kararın alınmasının sebebi ise Bitcoin madenciliğinin, güvenlik riskleri oluşturduğu veya çevreyi boşa kirlettiği gerekçesi olduğu açıklandı. 

Çok fazla elektrik tüketen bir operasyon olan Bitcoin madenciliği, daha öncesinde israf olduğu düşüncesiyle 20’den fazla ülkede yasaklanmıştı.

Şimdi de anlaşılan şu ki, Çin‘de de bu yasakların aynısı geçerli olacak. Bu durum her ne kadar kesin gibi gözükse de asıl kararın 7 Mayıs’a kadar verileceğini de belirtelim.

Çin’in bu kararından sonra diğer ülkelerin neler yapacağı merak edilmeye başlandı. Bakalım, onlar da benzer kararlar alacak mı?
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Çin, Bitcoin madenciliğine savaş açıyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    Bitcoin’i şu an mevcut donanımlar çok zor bir şekilde elde ediyor. Donanım dünyası ansızın bir sıçrama yaşarsa bitcoin bundan yine olumsuz etkilenecek.

  2. Anonim dedi ki:

    ucunun nereye bağlı olduğu bilinmeyen, üretim mukabili basılmayan ve birilerinin tüm kontrolü elinde tuttuğu bu oluşuma karşı alınan tavır doğrudur.

" Çin, Bitcoin madenciliğine savaş açıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin, Bitcoin madenciliğine savaş açıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin, Bitcoin madenciliğine savaş açıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "