Çin’deki iPhone satışları artış gösterdi: Şaşırtıyor!


30 Temmuz 2020 Perşembe 12:40
Çin’deki iPhone satışları artış gösterdi: Şaşırtıyor!

Çin ve ABD arasında yaşanan gerilim, Apple’ı da ister istemez etkilemişti. Bu sebeple Apple’ın Çin pazarındaki stratejisi de söz konusu gerilimden etkilenmemek üzerineydi. Akıllı telefon endüstrisi corona virüsü salgınından en çok etkilenen alanlardan birisi oldu. İnsanlar yeni telefonları satın alma eğiliminden uzaklaştı ve mevcut telefonlarını kullanmaya devam etti. Hal böyle olunca Apple gibi büyük şirketler de ülkeler bazında bazı kampanyalar oluşturmaya başladı. Bu noktada Apple’ın Çin’deki iPhone satışları açıklandı: Artış var!

Çin’deki iPhone satışları artış gösterdi

Apple özellikle Çin pazarında yaptığı indirimlerle birlikte önemli bir ivme yakaladı. ABD merkezli teknoloji devi bu yılın ilk üç ayında 4 milyon adet sattığı iPhone’u, haziran ayına geldiğinde 13 milyona çıkartmıştı. iPhone satışları son üç ay boyunca özellikle Çin’de güçlü bir performans kaydetti.

cin-deki-iPhone- satislari-00

Apple satış hacmini yüzde 225 oranında artırmasının en büyük nedeninin ”iPhone indirimleri’‘ olduğu söyleniyor. Counterpoint raporuna göre, Apple’ın iPhone 11 serisi ile yakaladığı popülerliğin yanında fiyat indirimleri yıl içinde yüzde 32’lik büyümeye neden oldu. iPhone SE 2020 modeli ise geçen çeyrekte Çin’de en çok satan üç iPhone’dan birisi oldu.

Şirketin son yayımladığı verilere göre, Apple’ın Çin’deki toplam satışları 9,46 milyar dolar olarak gösteriliyor. Çin’de akıllı telefon satışlarında yüzde 22’lik bir düşüş varken Apple’ın indirimlerle yakaladığı ivme dikkat çekiyor.

Araştırma şirketi CINNO, Çin’de akıllı telefon satışlarının Haziran ayında 94 milyon adete ulaştığını tahmin ediyor
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Android amiral gemisi fiyatları böyle artışı devam ederse ben bile gidip iPhone alırım. Apple ios sistemini sevmem lakin güncelleme konusunda adamlar hakkını veriyor. O kadar para saydiktan sonra 2 yıl sonra elden çıkardığım telefon yarı fiyatına android düşüyor. iPhone hep aynı fiyatta. 2 -3 yıl kullan o zamana kadar zaten yenisi çıkıyor üzerine az biraz ekle yenisini al. Ama android için yarı fiyatına bile 2 el olmuyor ve yeni cihaz için çok para vermek gerekiyor. Not. Yıllardır android kullanırım artık fiyatlar yeter dedirtiyor

" Çin’deki iPhone satışları artış gösterdi: Şaşırtıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin’deki iPhone satışları artış gösterdi: Şaşırtıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin’deki iPhone satışları artış gösterdi: Şaşırtıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!