Çin, hastanelerde medikal robot devrini başlattı


17 Mart 2020 Salı 16:30
Çin, hastanelerde medikal robot devrini başlattı

Corona virüsü (covid-19), Dünya çapında salgın hastalık (pandemic) haline geldiğinden beri, hastaneler açısından büyük tehdit oluşturmakta. Bu dönemde hastanelerdeki iş yükünü azaltmak için medikal robotlar önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Cheetah Mobil’in desteklediği bir robot şirketi olan Orion Star, ön teşhis ve tedavi için yol gösterebilecek robotları, Çin’deki hastanelerde kullanmaya başladı.

Çin Medikal Robot Kullanıyor

Robotlar hastanelerde kolaylık sağlıyor.

Orion Star‘ın salgın önleme ve kontrol programı, robotlar aracılığı ile hastanelerde çalışanların sayısını azaltmayı hedefliyor.Böylece, robotlar, basit ama çok sayıda çalışanın gerektiği işleri yaparak, hastalığın bulaşma riskini azaltacak.

İnsanların emirlerini takip eden robotlar, verileri toplamak, depolamak ve iletmek üzere tasarlandı. Bu verilerin içinde, hastaların ateş seviyelerini gösteren sağlık barometreleri gibi önemli bilgiler de bulunuyor.Bu robotlar ayrıca, tıbbi malzemelerin taşınmasında da yardımcı olacak.

Medikal Robot Örneği

Robotlar, yapay zeka sayesinde hastane ortamına uygun davranabilecekler.İletişim için uygun ve doğal ses tonu, yüz tanıma sistemi ve hastane navigasyonu yapabilmek, robotların önemli özelliklerinden bazıları.

Sağlık çalışanları artık rutin incelemeleri uzaktan yapacak, hastalarla uzaktan iletişim kurabilecek. Salgın yüzünden özellikle hastanelerin büyük risk taşıdığı bu dönemde, robotlar çalışanların yerini alarak,mücadelede çok önemli yer oynuyorlar.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çin, hastanelerde medikal robot devrini başlattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin, hastanelerde medikal robot devrini başlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin, hastanelerde medikal robot devrini başlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  2. 2 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  3. 3 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  4. 4 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  5. 5 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  6. 6 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  7. 7 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  8. 8 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  9. 9 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  10. 10 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme