Okunma

Çin Seddi’ni Yıkmaya Çalışıyorlar


06 Temmuz 2009 Pazartesi 12:55
Çin Seddi’ni Yıkmaya Çalışıyorlar

Çin hükümetinin ülkede satılan tüm bilgisayarın beraberinde Green Dam adı verilen içerik filtreleme yazılımı ile birlikte gelmesini istemesi büyük firmaların başını ağrıtmaya devam ediyor. Çin’in isteğini kabul ederek, piyasaya çıkacak ürünlerinde bu yazılıma yer vermeyi kabul eden Lenovo, Acer ve Sony’ye ABD’li Solid Oak Software adlı şirket dava açtı.

Davanın tüm detayları açıklanmazken, Solid Oak Software’in basın sözcüsü Green Dam adlı yazılımın kendilerine ait bazı kodları içerdiğini ve bunları izinsiz olarak kullandığını belirtti. Şirket sözcüsü, bilgisayar üreticilerinin bu yazılımı vermelerini engellemeyi hedeflediklerini söyledi.

:: Dava Solid Oak Software lehine sonuçlanırsa bilgisayar üreticilerinin bir sonraki hamlesi sizce ne olur?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çin Seddi’ni Yıkmaya Çalışıyorlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin Seddi’ni Yıkmaya Çalışıyorlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin Seddi’ni Yıkmaya Çalışıyorlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "