Okunma

Çin sürücüsüz otomobilleri trafikte deniyor


21 Eylül 2017 Perşembe 13:03
Çin sürücüsüz otomobilleri trafikte deniyor

Techinside.com’un haberine göre, geleceğin aracı olacağı düşünülen sürücüsüz arabaya ilişkin denemeler de şimdiye değin muhtemelen bu endişe yüzünden bir parça frenlenmiş olabilir. Dolayısıyla bilgisayarla yönlendirilen “robot otomobiller” bugüne değin, Şanghay’da bulunan bir test alanında denenmişti. 

Testi Baidu ile gerçekleştirecek

Ancak Beijing’de Endüstri ve Ulaştırma Bakanlığı, ekonomi dergisi Caixin‘in yazdığına göre, yakında bu otomobilleri büyük kentlerin tıkanan trafiğine salacak. Bakanlık, Internet Şirketi Baidu ile birlikte test araçları konusunda çalışmakta.

17-09/21/autonomous_car_otonom_arac.jpg

Temmuz ayında böyle bir otomobil Beijing’de teste sokulmuş ama direksiyona yine de Baidu’nun kurucusu Robin Li ihtiyaten oturmuştu. O zaman bunun, yasa ihlali olup olmadığı bile sorgulanmıştı. Şimdi trafikte deneme yapılmasının da yasallaştırılması gerekiyor. Esasen, Caixin‘e bakılırsa, bu araçlarla şimdiden trafiğe kapalı yollarda 5.000 km‘ye yakın deneme sürüşü yapılmış.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Çin sürücüsüz otomobilleri trafikte deniyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yeter artık şu ufo yu icad edin bu nedir yaa karada gitmekten sıkılmadınız mı

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Sürücüsüz değil uçan araba istiyoruz 🙂

  3. SDN Okuru dedi ki:

    işe yaramaz hackerlar kesin hackler

" Çin sürücüsüz otomobilleri trafikte deniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin sürücüsüz otomobilleri trafikte deniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin sürücüsüz otomobilleri trafikte deniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "