Okunma

Çin yapay zeka için ulusal strateji geliştiriyor!


09 Temmuz 2017 Pazar 18:00
Çin yapay zeka için ulusal strateji geliştiriyor!

Çin Halk Cumhuriyeti, yakın zaman içerisine açıklayacağı yapay zeka projesi çerçevesinde, çalışmalarını hızlandıracağını belirtti.

Çin yapay zekaya büyük önem veriyor!

Birçok yapay zeka projesi ve teknoloji yetenekleri arttırma adına önemli bir hamlelere hazırlanan Çin, ilerleyen günlerde adından oldukça söz ettirecek.

China Daily tarafından servis edilen bilgilere göre, yapay zeka projelerinin ardında kıdemli bir devlet görevlisi olduğunun da altı çizildi.

Yöneticiler tarafından alınan kararlara göre, yapay zeka alanında yapılan yeniliklerin verimliliği ve çalışanların gücüne güç katacağı ön plana sürülmekte. Bu yüzden yapay zeka alanında önemli yeniliklere gidecek olan Çini ulusal bir strateji üzerinde çalışıyor.

17-07/09/yapay-zeka-shiftdelete.jpg

Çin Bilim ve Teknoloji Bakanı Wan Gang, Tianjin‘de katılmış olduğu bir konferans sırasında şu açıklamalara yer verdi;

“Çin yapay zeka araştırma ve geliştirme projeleri ile yetenek üretmeye daha fazla kaynak ayıracak ve yapay zekanın eğitim, sağlık, güvenlik gibi pek çok alanda kullanımını artıracak.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ülkenin dört bir yanında Ar-Ge merkezleri kuracaklarını belirten Wan,yapay zeka projeleri için önemli iş birlikleri içerisinde olacaklarının da Çin medyasına yapmış olduğu açıklamalarla duyurdu.

:: Çin’in yapay zekaya verdiği önem hakkında ne düşünüyorsunuz? 
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Çin yapay zeka için ulusal strateji geliştiriyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Cami yapılmasına yapılsında kardeşim ama bilimede önem verilsin sonuçta kuranı kerimde meraka sorgulamaya bilime yönelik birçok ayet vardır yani islamı bilimden ayıramazsınız ama bilimsiz islamda olmaz

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Turkiyede cami yapmak icin strateji gelistiriylr

" Çin yapay zeka için ulusal strateji geliştiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin yapay zeka için ulusal strateji geliştiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin yapay zeka için ulusal strateji geliştiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "