Okunma

Çin, Yasaklar Konusunda İnanılmazı Başardı


25 Şubat 2010 Perşembe 20:07
Çin, Yasaklar Konusunda İnanılmazı Başardı

Çin Hükümeti, inanılmazı başardı ve “bu aşamadan öteye gidilemez” denilen noktada, insanları şoka soktu. Çin’in son uygulaması, internet sitesi açmak isteyenlere getirdiği nüfus cüzdanı, fotoğraf ve mülakat mecburiyeti getirmesi.

 

Evet yanlış okumadınız: Çinli yetkililer .ch uzantılı adres almak isteyenlerin önce nüfüs cüzdanlarını ve fotoğraflarını inceliyor, ardından da “mülakata” çağırıp uygunluğunu denetliyor. Aksi takdirde sayfayı onaylamıyor ve sayfanın yayınlanmasını suç kabul ediyor. Görünüşe göre, Çin’e yakıştırılan “Büyük Internet Seddi” sıfatı yüzde yüz doğruymuş.

:: Çin’in uygulamasını doğru buluyor musunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Çin, Yasaklar Konusunda İnanılmazı Başardı”

  1. Mehmet ehitolu dedi ki:

    aman haber yapmayın bunları sonra kendilerine pay çıkranlar olur mazallah biz neden yapmıyoruz deyip uygulamaya kalkarlar aniden !!

" Çin, Yasaklar Konusunda İnanılmazı Başardı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin, Yasaklar Konusunda İnanılmazı Başardı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin, Yasaklar Konusunda İnanılmazı Başardı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "