Okunma

Çince Öğrenmek Zorunda Kalabiliriz


28 Aralık 2010 Salı 09:25
Çince Öğrenmek Zorunda Kalabiliriz

İnternet üzerinde en çok kullanılan dil unvanı uzun süredir İngilizcenin elinde. Ancak yakın bir gelecekte bu durum değişeceğe benziyor. (Çin’in 3G Abone Sayısı Rekor Düzeyde)

Dünyanın el kalabalık ülkesi olan Çin’de internet kullanımı her geçen gün artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl içinde, internet kullanıcısı sayısına 36 milyon kişi daha ekleyen Çin, toplamda 440 milyon kullanıcıya sahip.

Anadili Çince olan internet kullanıcılarının sayısı büyük bir hızla artıyor

5 Yıl Sonra

The Next Web adlı bir kurumun yaptığı araştırma sonucunda çıkan verilere göre, Çin’deki artış bu hızla devam ederse, beş yıl içerisinde internet üzerinde en çok kullanılan dil unvanı Çinceye geçecek.

2010 yılı genelinde yapılan araştırmada ilk on sıra içerisinde İngilizce ve Çinceden sonra sırasıyla, İspanyolca, Japonca, Portekizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Rusça ve Korece yer alıyor.

:: Türkçe günün birinde ilk on arasına girebilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çince Öğrenmek Zorunda Kalabiliriz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çince Öğrenmek Zorunda Kalabiliriz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çince Öğrenmek Zorunda Kalabiliriz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "