Okunma

Çin’de ATM’de yüz tanıma teknolojisi


18 Eylül 2017 Pazartesi 06:17
Çin’de ATM’de yüz tanıma teknolojisi

“Ödemek için gülümseme (Smile to pay)” teknolojisi olarak da adlandırılan sistem sayesinde bankanın müşterileri ATM‘deki kameradan yüzlerini taratarak para çekebiliyorlar. Bunun yanında kullanıcıların, cep telefonlarını ve kimlik numaralarını da yazmaları gerekecek.

ATM’ye yerleştirilen kızılötesi kameralar, gerçek insan yüzü ile fotoğraf ve maskeler arasındaki farkı ayırt edebilme özelliğine sahip.

37 ATM’de kullanımda

Yüz tarama ile günlük para çekme limiti ise 3 bin yuan olarak belirlendi. Bankanın Çin’in diğer bölgelerinde 37 ATM‘sinde daha yüz tanıma sistemi kullanımda.

17-09/18/china-test1.jpg

The Agricultural Bank of China haricinde Çin Tüccar Bankası (Merchants Bank) da ülkenin 106 kentindeki ATM’lerinde aynı hizmeti veriyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Çin’de ATM’de yüz tanıma teknolojisi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Damdroidçiler gelip iris daha iyi demden park edeyim yorumumu şuraya

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Hepsi birbirine benziyor zaten nasıl tanıyor olm

" Çin’de ATM’de yüz tanıma teknolojisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin’de ATM’de yüz tanıma teknolojisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin’de ATM’de yüz tanıma teknolojisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "