Okunma

Çin’de Audi-TomTom İş Birliği


29 Mayıs 2014 Perşembe 12:26
Çin’de Audi-TomTom İş Birliği

Alman otomotiv üreticisi Audi, Çin pazarına sunacağı araçlarında kullanılmak üzere dünya navigasyon devi TomTom’un (TOM2) eşzamanlı trafik uygulamalı ürünlerini seçti. TomTom, harita bazlı navigasyon dışında aynı zamanda dünya pazarında eşzamanlı trafik bilgilerini sürücülere sunarak anında trafik bilgisi de veriyor.

Sürücüler bu şekilde trafiğe yaklaşmadan önce yoğunluğu görüp alternatif güzergahlara girerek gitmek istedikleri yere daha hızlı ulaşabiliyorlar. Trafik uygulaması Çin‘de karayolları, ana yollar ve ara yollar için kesin ve güncel trafik bilgileri sağlıyor.

Trafik sorunu hızla büyüyor

Çin yıllardır dünyanın en hızlı büyüyen otomotiv pazarlarından biri olarak biliniyor. Trafiğe yeni araç çıkışını sınırlamak ve yeni yollar inşa etmek gibi çeşitli önlemler alınmasına rağmen ülkenin özellikle yoğun nüfuslu bölgelerinde trafik sorunları artmaya devam ediyor.

TomTom ilk olarak Audi A3 modeli için trafik hizmetleri sağlayacak.

:: Audi ve TomTom arasındaki iş birliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çin’de Audi-TomTom İş Birliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin’de Audi-TomTom İş Birliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin’de Audi-TomTom İş Birliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "