Okunma

Dünyada Neden IP Kalmadı?


14 Ocak 2009 Çarşamba 22:00
Dünyada Neden IP Kalmadı?

Dünyanın en büyük nüfusuna sahip ülkesi Çin Halk Cumhuriyeti‘nde internet kullanımı da yaygınlaşıyor. Dünyada IP bırakmayan Çinli internet kullanıcılarının sayısı, Avrupa Birliği’nin toplam nüfusunun yarısını geçmiş durumda. Daha kesin bir rakam vermek gerekirse, 298 milyon kişi, Çin’de interneti düzenli şekilde kullanıyor ve hayatının bir parçası haline getiriyor.

Cepten İnternet Kullanımı Artıyor

Mobil internet kullanımı ise Çin’de büyüyen bir başka pazar. En son 3G ihalesinin yapılmasıyla birlikte daha da artacak olan mobil internet kullanımı 117,6 milyon seviyesine ulaşmış durumda. Şaka yollu da olsa, IPv6’ya geçiş konusunda Çinli internet kullanıcılarının itici bir güce sahip olduğunu düşünen birçok kişi olduğu gerçek.

:: Çin’deki kullanım daha da artar mı?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dünyada Neden IP Kalmadı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sadece bilgisayarlara değil; router, repeater, modem gibi cihazlara da ip verildiğini unutmamak gerekir

" Dünyada Neden IP Kalmadı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyada Neden IP Kalmadı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyada Neden IP Kalmadı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "