Çinli Dev ZTE, Türkiye’yi Lojistik Üs Yapıyor


29 Kasım 2011 Salı 14:27
Çinli Dev ZTE, Türkiye’yi Lojistik Üs Yapıyor

Dünyanın önde gelen telekomünikasyon ürünleri ve ağ çözümleri üreticisi ZTE, geçtiğimiz günlerde Ankara’da “Türkiye İş Ortakları Konferansı” nı gerçekleştirdi.

Konferansta, ZTE‘nin Türk pazarına girdiği ilk yıllarda Türkiye projeleri (Turk Telekom, Avea, vb) için malzemelerin %100’ünü Çin’den ithal ettiği ancak 2009 yılı itibarıyla, Türkiye projeleri için kablo, kule, akü, kabinet gibi birçok malzemeyi Türk tedarikçilerden temin etmeye başladıklarına dikkat çekildi.

140 ülkede ofisi bulunan ve bu ülkelerde büyük telekomünikasyon projelerini yürüten ZTE, Türkiye’ye kurulan Lojistik Merkezi ile artık Türk yapımı birçok malzemeyi, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika projeleri için Türkiye’den ihrac edecek. 2012 yılında Türkiye’den ilk ihracatların yapılması planlanıyor.

Konferansa, Çin’den gelen Başkan Yardımcıları ve ZTE iş ortaklarından 100’e yakın üst düzey yönetici katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan ZTE Türkiye Genel Müdürü Mr. Xiao, ZTE Türkiye faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve bu pazarda iş ortakları ile birlikte büyüme ve daha fazla pazar payı elde etme hedeflerini açıkladı.

ZTE Başkan Yardımcısı Mr.Zhang ise ZTE’nin Dünya ve Türkiye’deki çalışma felsefelerini açıkladı. Türkiye’deki iş ortakları ile global pazarda büyümeyi hedeflediklerini belirten Zhang, Türkiye’de bir lojistik üssü kurmakta olduklarını ve Türkiye’nin ZTE için bölgenin merkezi haline gelmekte olduğunu açıkladı.

Türkiye’ye ilk geldiklerinde tüm ürünleri Çin’den ithal ettiklerini, zaman içinde Türkiye’de üretilen ürünleri test etme fırsatlarının olduğunu ve bugün gelinen noktada birçok ürün ve hizmetlerinde yerel iş ortaklarıyla çalıştıklarını açıkladı.

ZTE‘nin çok geniş bir coğrafyada faaliyet gösterdiğini ve Türk şirketlerini kendileriyle birlikte bu pazarlara taşıyacaklarını belirten Zhang, bu sayede Türk teknoloji ve altyapı firmalarının önemli bir ihracat hacmine ulaşacağını, katma değeri yüksek yerel ürünlerin dünya pazarında daha fazla yer alacağını ifade etti.

:: ZTE’nin Türkiye’yi üs olarak kullanma kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Çinli Dev ZTE, Türkiye’yi Lojistik Üs Yapıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  demek ki aynı kalitede ürün için yol lojistik masrafını da ürün üzerine bindirince Türkiye deki fiyatını geçiyor; yoksa neden buradan alsın…

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Çin markaları dünyaya açılmaya başlıyor. Huawei geldi, Zte geldi. Bu markaların üs olarak Türkiye’yi tercih etmeleri bize ve fiyatlara nasıl yansır göreceğiz ama ürün çeşitliliği ve uygun fiyatlı alternatifler bulma konusunda güzel bir gelişme, Türk insanı Çin’de yaptırılıp getirilmiş kalitesiz malları pahalıya almaya alıştırılmıştı. Şimdi bu pazarı temizlemek mümkün olabilir. Sadece ithalata dayalı fırsatcı alsatcı zihniyetten de kaliteli ürünlerle kurtulduğumuz ve pazarın merkezi konumuna gelmeye başladığımız içinde ayrıca güzel.

" Çinli Dev ZTE, Türkiye’yi Lojistik Üs Yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çinli Dev ZTE, Türkiye’yi Lojistik Üs Yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çinli Dev ZTE, Türkiye’yi Lojistik Üs Yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 2. 2 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 3. 3 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 4. 4 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 5. 5 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 6. 6 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 7. 7 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 9. 9 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 10. 10 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!